1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Okullarda 'hayvan Sevgisi' Konferansı Düzenlenecek

Okullarda 'hayvan Sevgisi' Konferansı Düzenlenecek

Okullarda hayvan Sevgisi Konferansı Düzenlenecek
A+A-

Karadeniz Bölge İnsan Hayvan ve Doğa Kaynakları Koruma Derneği Başkanı Hümeyra Ulubay, Samsun'daki okullarda hayvan sevgisini öğrencilere aşılamak için konferanslar ve çeşitli aktiviteler düzenleyecek

Karadeniz Bölge İnsan Hayvan ve Doğa Kaynakları Koruma Derneği Başkanı Hümeyra Ulubay, Samsun'daki okullarda hayvan sevgisini öğrencilere aşılamak için konferanslar ve çeşitli aktiviteler düzenleyeceklerini açıkladı.
Atatürk Anıtı önünde basın açıklamasında bulunan Hümeyra Ulubay, "Derneğimiz hayvanlar ve çocuklara çok önem vermektedir. Hayvan sevgisinin de diğer konular gibi çocuklara, çocuk yaşta verilmesinin onun kişiliğinin oturmasında daha önemli rol oynayacağı kanısındayım. Birkaç yıl önce hazırladığım projeyi çeşitli nedenlerden dolayı bir türlü hayata geçirememiştik. Bu projenin sponsorluğunu Samsun'da çok önemli bir firma 'sosyal sorumluluk' adı altında değerlendirdi. 10 okulda konferans düzenleyeceğiz. Konferansa konuşmacı olarak üniversiteden öğretim görevlileri, gazeteci, hukukçu, psikiyatrist, pedegoloji uzmanı, öğretmenler ve bazı öğrenciler katılacak. Her okulda çeşitli kişiler farklı şekilde görüşlerini belirtecek. Bu, Türkiye'de ilk çalışma olacak. Diğer okullara da örnek teşkil etmesi için, diğer illere ve bütün valiliklere afişlerimizden göndereceğiz. Başka illerde de bu çalışmaların başlamasını arzu ediyoruz. Konferans için Samsun Valiliği'nden ve Milli Eğitim Müdürlüğü'nden gerekli izinleri aldık" dedi.
(MAY-SLH-Y)

20.12.2012 18:20:44 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT