1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. OKULLARDA GREV VAR!

OKULLARDA GREV VAR!

OKULLARDA GREV VAR!
A+A-

Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) Van Şubeler Platformu, bütçe görüşmelerinde taleplerinin karşılanmaması üzerine bir günlük greve girdi.


Hüsrevpaşa İlkokulu’nun bahçe duvarına, "Bu iş yerinde grev vardır" pankartı asan KESK üyeleri, basın mensuplarına kısa bir açıklamada bulundu. Daha önce yapılan toplu sözleşmede kamu emekçilerinin gerekli zammı almadığını belirten KESK Van Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Şahin Berki, “Özellikle 11 yıllık Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) iktidarında mağdur olan kamu emekçilerinin özlük, sosyal ve kültürel anlamdaki haklarının bu bütçe görüşmelerinde iadesinin sağlanması yönünde bugün satış sözleşmesini kabul etmiyor ve bütçedeki hakkımızı istiyoruz. Hakkımızı almak amacıyla bugün grevdeyiz” ifadelerini kullandı.

\"\"

Grevin ülke genelinde başlatıldığını hatırlatan Berki, “Türkiye genelinde başlatılan greve destek vermek ve bununla ilgili kamuoyu oluşturmak için ildeki tüm iş yerleriyle belirlenen birkaç okulun bahçe duvarına pankart asıldı” ifadelerini kullandı.

A+A-

HABERE YORUM KAT