1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Okullara kırtasiye yardımı

Okullara kırtasiye yardımı

Okullara kırtasiye yardımı
A+A-

Van’ın Gevaş Gençlik Merkezi üyeleri, sınavlarda topladıkları kırtasiye malzemelerini köy okullarına dağıtmaya devam ediyor.

Van'da yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonrasında kalem setlerini toplayan gönüllü gençler, daha sonra bunları köy okullarında eğitim gören öğrencilere dağıttılar.

Proje hakkında bilgi veren Gençlik Lideri Necat Kaçmaz, “Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın başlatmış olduğu Genç Dönüşüm Projesi kapsamında Gevaş Gençlik Merkezi olarak Van'da yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonrasında gönüllü gençlerimizle köy okulları için binden fazla kalem seti topladık. Gönüllülerimizle uzakları yakın ederek ilçemizin en uzak köylerine ulaşıp hem çocuklara kalem dağıttık hem de onlarla oyunlar oynayıp, keyifli bir gün geçirdik. Önümüzdeki sınavlarda da gençlerimizle kalem setlerini toplayıp sene başında bütün köy okullarına dağıtmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Veysi Beken de, amaçlarının kalemsiz köy okulu bırakmamak ve öğrencilerin eğitimlerine az da olsa katkı sağlamak olduğunu belirterek, projeye destek veren herkese teşekkür etti. 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT