1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Okulda "Olimpiyat Sokağı" açıldı

Okulda "Olimpiyat Sokağı" açıldı

Okulda "Olimpiyat Sokağı" açıldı
A+A-

Edremit ilçesindeki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde, Olimpik Değerler Eğitim Programı (ODEP) çerçevesinde oluşturulan "Olimpiyat Sokağı" törenle açıldı.

Açılışta konuşan Vali Mehmet Emin Bilmez'in eşi Meral Bilmez, böyle güzel bir okulun varlığının ve genç insanları topluma nitelikli bireyler olarak yetiştirme çabasının kendisini çok mutlu ettiğini söyledi. 

Bu tür çabalara saygı duyduğunu vurgulayan Bilmez, şöyle konuştu:

"Sizler geleceğin sahiplerisiniz. Aynı zamanda geleceğin annelerisiniz. Günümüzde çalışan kadının bir gömlek daha ileride olması, çalışma imkanı bulamamış kadınlarımızın demoralize olmasına neden oluyor. Ancak nitelikli insan olmak çalışmak demek değildir. Hayatın ekonomik alanında varlık gösterebilmek, ülkemiz, toplumumuz ve kadınlarımız adına çok önemlidir. Sizin kariyer sahibi olması, ülkemiz ve toplumumuz için çok önemli. Ancak bütün unsurlar için kaliteli, huzurlu ailelerin var olması ve sürmesi çok daha önemlidir. Sizleri geleceğin mühendisleri, doktorları, hakimleri, savcıları Allah'ın izniyle aynı zamanda çok iyi çocuk yetiştirebilen ve nitelikli, donanımlı anneleri kadınları olarak hayal ediyorum." 

Daha sonra sokağın mimarları olan Beden Eğitimi ve Spor öğretmenleri Mehmet Kurşun ve Fetih Çalışkan, Olimpik Değerler Eğitim Programı'nın amacı ve işleyişini sunum eşliğinde anlattı.

Programda Celal Bayar Üniversitesi Spor Yönetim Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı ve Olimpiyat Komitesi Avrupa Temsilcisi Doç. Dr. Selhan Özbey de bir konuşma yaptı. 

Açılışın ardından Bilmez, okul içerisinde bulunan Edebiyat Sokağı ile İngiliz Edebiyat Sokağı'nı gezdikten sonra öğrencilerle masa tenisi oynadı. (AA)

A+A-

HABERE YORUM KAT