1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Öksüz Leylek Köylülere Emanet

Öksüz Leylek Köylülere Emanet

Öksüz Leylek Köylülere Emanet
A+A-

Aydın'ın Bozdoğan ilçesine bağlı Çamlıdere köyünde yaz ayından buyana yaşayan göçmen leylek köyün maskotu oldu. "Köy nüfusu bir arttı" diyen köylüler tarafından bakılan leyleğin öksüz olduğu ve anne

Aydın'ın Bozdoğan ilçesine bağlı Çamlıdere köyünde yaz ayından buyana yaşayan göçmen leylek köyün maskotu oldu.
"Köy nüfusu bir arttı" diyen köylüler tarafından bakılan leyleğin öksüz olduğu ve anne-babasını daha küçük bir yavru iken elektrik tellerine takılarak öldüğü belirten köylüler, öksüz leyleğe balık ve et türü yiyecekler vererek beslediklerini dile getirdiler. Baraj yolu üzerinde bulunan köyün ana caddesinde korkusuzca gezinen ve köylülerle iç içe duran öksüz leylek, çocuklara da sıcak davranmasıyla köyün maskotu haline geldi.
Leyleği kendilerinin büyüttüğünü ifade eden Köy Muhtarı Muhammet Dolaşır, "Köylümüzün verdiği yiyecekler ve şefkatle büyüyen öksüz Leylek göç zamanı geldiğinde bile bizi terk etmedi. Biz de ona evladımız gibi bakıyoruz. Köyde serbestçe dolaşıyor. Köyün içinden geçen araçlar bile onun varlığını bildiği için çarpmamak için azami şekilde dikkat ediyor. Bu günlerde gece5 dereceyi gören soğuklarda bile dışarıda kalmasına rağmen hayatta kalmasına şaşıyoruz. Bize o kadar çok alıştı ki kahvehane ve market önünden ayrılmayan öksüz Leyleğimiz eğer soğuktan etkilenmeyip bahara kadar yaşarsa hemcinslerine uyum sağlar mı bilemiyoruz" dedi.
(ÜÖ-MB-İK)

10.01.2013 16:35:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT