1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Okan Yalabık Serçe dizisiyle start veriyor. Okan Yalabık'ın partneri ise Songül öden...

Okan Yalabık Serçe dizisiyle start veriyor. Okan Yalabık'ın partneri ise Songül öden...

Okan Yalabık Serçe dizisiyle start veriyor. Okan Yalabık'ın partneri ise Songül öden...
A+A-

Ekranların sevilen simalarında olan Muhteşem yüzyılın Pargalısı Okan yalabık ve umutsuz ev kadınlar'ın Yesemini songül öden serçede buluşuyor.

Muhteşem yüzyıldaki pargalı ibrahim rolü ile bilinen Okan yalabık ile Umutsuz ev kadınları dizisindeki songül öden yeni bir dizi de buluşuyorlar.Ekranların sevilen simalarında olan Muhteşem yüzyılın Pargalısı Okan yalabık ve umutsuz ev kadınlar'ın Yesemini songül öden serçede buluşuyor.


Daha önce yine star tv de oyanan ve son bulan muhteşem yüzyıl dizisinde oynayan İbrahim pargalı rolü ile okan yalabık ile fox tv ekranlarında çıkan dizi umutsuz ev kadınları dizisinde oynayan ve yasemin rolü ile bilinen Songül öden star tv de serçe adlı yeni dizide oynayacaklar.


Star tv nin yeni dizisi olacak olan Serçe çok yakında star tv ekranlarında olacak. Star tv nin bu yeni dizisi Serçe de okan yalabık rol alacak ve okanın dizideki partneri ise ünlü oyuncu songül öden olacak.


star tv de yeni başlayacak olan serçe adlı yeni dizinin yeni oyuncuları okan yalabık ve songül öden in yanısıra yapımcılığını ise Endamol üstlenecek. Diziyi Funda alp yazdı.Senaristliğini Funda Alp’in, yönetmenliğini Mesude Erarslan Tekin’in, yapımcılığını ise Endemol’ün üstlendiği dizi, dul bir kadının yaşadığı olayları anlatacak. Serçe Sarayı dizisinin yeni yılda Star’da 

 

okan-001.jpg

 
Okan Yalabık Biyografisi
Hatırla Sevgili, Yılan Hikayesi ve de İlk Aşk’ın da aralarında bulunduğu pek çok film ve dizide rol almış olan Türk sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu. Tiyatro kökenli bir oyuncu olan Yalabık tv sektörüne atılmadan önce uzun yıllar boyunca Kenter Tiyatrosu’nda sahnelenen oyunlarda rol almıştır.


Okan Yalabık, 13 Aralık 1978 tarihinde, İstanbul’da dünyaya geldi. Bir abisi vardır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olan Yalabık, 1994 tarihinden itibaren pek çok amatör tiyatro topluluğuyla beraber sahne aldı.
1998 yılında Kenter Tiyatrosu’nun kadrosuna katılan Yalabık, bu tiyatroda Martı, Nükte ve de İnishmorelu Yüzbaşı adlı oyunlarda sahne aldı.

T.V. ile 1999 tarihinde yayınlanan Yılan Hikayesi adlı dizi ile tanışan Yalabık, bu dizide Mehmet Ali Alabora ve Meltem Cumbul ile beraber kamera karşısına geçti. 2001 yılında Aşkım Aşkım, 2002 yılında ise Zeybek Ateşi ile kameraların karşısına geçen Yalabık, 2003 yılında rol aldığı Serseri dizisinde canlandırdığı Ömer karakteri ile ilk defa başrollerde izleyicilerin karşısına çıktı.

2005 tarihinde vizyona giren ve de yönetmenliğini Cem Başeskioğlu’nun yaptığı Sen Ne Dilersen, Yalabık’ı sinema ile buluşturan yapım oldu. Genç oyuncu bu filmde Fikret Kuşkan ve de Yıldız Kenter gibi ünlü oyuncularla beraber rol alma fırsatını yakaladı.

Arka Sokaklar, Çapkın gibi dizilerde ve de İlk Aşk gibi sinema filmlerinde rol alsa da, Yalabık’ın kariyerinin dönüm noktası 2006-2008 yılları arasında yayınlanan Hatırla Sevgili oldu. Başrollerini Beren Saat ve Cansel Elçin ile beraber paylaştığı Hatırla Sevgili’de Yalabık’ın canlandırdığı Necdet Aygün karakteri izleyiciler tarafından çok sevildi. 60’lı yılların sonları 70’li yılların başlarındaki sol öğrenci gruplarının mücadelesi, siyasi durum ve de 12 Mart Darbesi gibi yakın tarihimizin önemli olaylarına eğilen Hatırla Sevgili, kısa süre içerisinde ekranların en çok izlenilen dizisi oldu ve de 6 Haziran 2008 tarihinde yayınlanan final bölümüyle yayın hayatını sonlandırdı.

Hatırla sevgilinin ardından Güz Sancısı ve de Bu Kalp Seni Unutur Mu? Adlı yapımlarda rol alan Yalabık’ın rol aldığı son eser ise 2010 yılının son günlerinde vizyona girmesi beklenen Av Mevsimi oldu. Yavuz Turgul tarafından yönetilen ve polisiye tarzda olan bu filmde Yalabık, Cem Yılmaz ve Şener Şen ile beraber kamera karşısına geçti.

2013 yılında da “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Pargalı İbrahim Paşa karakterini canlanmıştır. Yönetmenliğini Taylan Biraderler'in yaptığı, yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği, senaryosunu Meral Okay ve Meral Okay’ın ölümünden sonra Yılmaz Şahin’in yaptığı “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde; Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Vahide Gördüm, Nebahat Çehre, Okan Yalabık, Burak Özçivit, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Nur Fettahoğlu, Selma Ergeç, Pelin Karahan, Merve Boluğur, Engin Öztürk, Aras Bulut İynemli, Berrak Tüzünataç, Deniz Çakır, Meltem Cumbul, Sarp Akkaya gibi oyuncular rol almıştır.

Tiyatro :
2008 - Bayrak : Berkun Oya Tiyatro Krek 
2007 - 39 Basamak : John Buchan/Patrick Barlow - Kent Oyuncuları 
2005 - Kumarbazın Seçimi : Patric Marber - Kent Oyuncuları 
2003 - Inishmore'lu Yüzbaşı : Martin McDonagh - Kent Oyuncuları 
1999 - Nükte : Margaret Edson - Kent Oyuncuları 
1998 - Martı : Anton Çehov - Kent Oyuncuları 

Filmleri ve Dizileri :
2011-2013 - Muhteşem Yüzyıl : Taylan Biraderler - (Pargalı İbrahim Paşa) (dizi)
2010 - Peşpeşe : Suvi Elif Alagöz - (sinema)
2010 - Av Mevsimi : Yavuz Turgul - Hasan Rıfat Adıgüzel (Çömez Hasan) (sinema)
2009-2010 - Bu Kalp Seni Unutur Mu? : Aydın Bulut - (Kerim Yılmaz Sipahioğlu/Necdet Aygün) (dizi)
2009 - Güz Sancısı : Tomris Giritlioğlu - (sinema)
2007 - Mavi Gözlü Dev (film) : Biket İlhan (sinema)
2006-2008 - Hatırla Sevgili : Ümmü Burhan - (Necdet Aygün) (dizi)
2006 - Kabuslar Evi : Çağan Irmak - Hayal-i Cihan - (Burak/Cihan) (dizi)
2006 - İlk Aşk : Nihat Durak - (Rasim) (sinema)
2005 - Sensiz Olmuyor : Taner Akvardar - (Can) (dizi)
2005 - Sen Ne Dilersen : Cem Başeskioğlu (sinema)
2005 - Çapkın : Bora Onur - (Özgür) (dizi)
2005 - Büyü : Orhan Oğuz - (Cemil) (sinema)
2004 - Avrupa Yakası : Jale Atabeyoğlu - (Konuk) (dizi)
2003-2005 - Serseri : Cem Akyoldaş - (Ömer) (dizi)
2003 - Kolay Para : Hakan Haksun - (Güven)(sinema)
2003 - Çaylak : Nihat Durak - (Evren) (dizi)
2003 - Başyapıt (Kısa Film) : Tuna Kiremitçi (sinema)
2002 - Zeybek Ateşi : Veli Çelik - (Kerem) (dizi)
2002 - Yıldızların Altında : Filiz Kaynak - (Engin) (dizi)
2002 - İki Arada : Ersoy Güler (dizi)
2002 - Gülüm : Zeki Ökten - Serhat (sinema)
2001 - Çifte Bela : (Acar) (dizi)
2001 - Aşkım Aşkım : Filiz Kaynak - (Tarkancan) (dizi)
1999 - Yılan Hikayesi : Nihat Durak - (Komiser Tayfun) (dizi)
1997 - Kaygısızlar : Uğur Erkır (dizi)

 
Songül Öden Biyografisi

Havada Bulut, Gümüş ve Mükemmel Çift gibi tv dizileri, Acı Aşk ve 72. Koğuş filmleri ve aralarında Hortlak, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz gibi başarılı tiyatro yapımlarının da bulunduğu pek çok önemli yapımda rol almış olan Türk oyuncu. 

Songül Öden, 17 Şubat 1979 tarihinde, Diyarbakır’da dünyaya geldi. Babasının adı Bedri Öden’dir. Bir abisi, bir kız kardeşi ve 3 ablası vardır. Songül Öden daha 6 aylık iken ailesi boşandı. Müteahhit bir babanın ve ev hanımı bir annenin kızı Songül Öden, genç kızlık yıllarının çoğunu Ankara’da geçirdi. İlk oyunculuk deneyimlerini Ankara Deneme Tiyatrosu’nda yaşadı.
Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı’ndan mezun olan ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nda yarı zamanlı şan eğitimi alan sanatçı, Ankara Sanat Tiyatrosu'nda (AST), Ankara Deneme Sahnesi’nde, Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda ve de pek çok özel tiyatroda görev aldı.

1999 yılında rol aldığı Ferhunde Hanımlar adlı tv dizisi ile tiyatro dışında da oyunculuk yeteneklerini sınayan Öden, 2001 yılında Vasiyet, 2002 yılında Havada Bulut ve 2005-2007 yılları arasında ise Gümüş adlı dizilerde rol aldı. Gümüş, yayınlandığı dönemde en çok izlenen yapımlardan birisi olurken, genç oyuncuya da büyük bir popülerlik kazandırdı.

Tv sektörünün ardından sinemaya da atılan başarılı oyuncu, 2009 yılında Acı Aşk ve 2011 yılında 72. Koğuş adlı filmlerde, 2007 yılında ise Sınır adlı kısa filmde rol aldı.

Tiyatro kökenli oyuncularımızdan olan Öden, Ankara Deneme Sahnesi’nde 1993 yılında rol aldığı ilk oyun olan Yerma’nın ardından 1999-2000 yıllarında Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz ve de Birimiz Hep İçin, 2003-2004 yılları arasında ise Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda Hortlak ve Ne Kadınlar Sevdim oyunlarının kadrosunda bulundu. Öden’in 2007 yılında rol aldığı Kadıncıklar adlı oyun, başarılı sanatçıya 2008 yılında 8. Lions Tiyatro Ödülleri ve İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülü kazandırdı.

Songül Öden son olarak 2010 yılında, The Successful Mr.&Mrs. Pells adlı Arjantin dizisinin bire bir uyarlaması olan Mükemmel Çift’de, Tardu Flordun ile beraber rol aldı.

2011 – 2014 yılları arasında yapımcısının Fatih Aksoy olduğu Med Yapım imzalı Umutsuz Ev Kadınları adlı dizide Yasemin karakterini canlandırdı.

Songül Öden, 2002 yılında tiyatrocu Canberk Uçucu ile evlendi, 2011 yılında boşandı. 
Songül Öden, 2010 yılından beri oyuncu Kerem Alışık ile birliktedir.

Bir kedisi olan Songül Öden, Ekrem Bora’yı çok sevdiğinden ailesinden izin alarak kedisinin adını “Ekrem” koymuştur.

Oynadığı Tiyatro Oyunları :
2013 - Kafkas Tebeşir Dairesi : Bertolt Brecht - Sadri Alışık Tiyatrosu 
2012 - Küçük Adam Ne Oldu Sana? : Hans Fallada - Sadri Alışık Tiyatrosu 
2011 - Keşanlı Ali Destanı : Haldun Taner - Sadri Alışık Tiyatrosu 
2007 - Kadıncıklar : Tuncer Cücenoğlu - Sadri Alışık Tiyatrosu 
2003 - Ne Kadınlar Sevdim : Atilla İlhan - Tiyatro Çisenti 
2003 - Hortlak : Platus - Diyarbakır Devlet Tiyatrosu 
2003 - Dört Mevsim : Arnold Wesker - Diyarbakır Devlet Tiyatrosu 
2000 - Birimiz Hep İçin : Zühtü Erkan - Trabzon Devlet Tiyatrosu 
1999 - Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz : Aziz Nesin - Trabzon Devlet Tiyatrosu 
1998 - Mutlu Son : Bertolt Brecht - Ankara Devlet Tiyatrosu 
1993 - Yerma : Federco Garcia Lorca - Ankara Deneme Sahnesi 

Ödülleri :
2008 - 8. Lions Tiyatro Ödülleri, "En İyi Kadın Oyuncu Ödülü" (Kadıncıklar 2007)
2008 - 33. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri, "İsmet Küntay Özendirme Ödülü" (Kadıncıklar 2007)
2011 - 17. Siyaset Dergisi Ödülleri, "Yılın Özel Ödülü"
2012 - 2. Ankara Genç İşadamları Derneği(ANGİAD) Kadın Platformu Ödülleri, "En İyi Kadın Oyuncu Ödülü"
2012 - Muscat Film Festivali , "Onur Ödülü"
2012 - 3.Quality of Magazines, "Yılın En İyi Kadın Oyuncusu Ödülü" (Umutsuz Ev Kadınları)
2012 - televizyondizisi.com, "En İyi Kadın Oyuncu Ödülü"(Umutsuz Ev Kadınları)
2012 - MGD 18.Altın Objektif Ödülleri, "Yılın En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncusu" (Umutsuz Ev Kadınları)
2013 - Lions Tiyatro Ödülleri, "En İyi Kadın Oyuncu Ödülü"(Küçük Adam Ne Oldu Sana)
2013 - Kavram Dershaneleri, "En İyi Kadın Oyuncu Ödülü"(Umutsuz Ev Kadınları)

Filmleri ve Dizileri : 
1999 - Ferhunde Hanımlar
2001 - Vasiyet
2002 - Havada Bulut
2005 - 2007 - Gümüş
2007 - Sınır
2008 - Vazgeç Gönlüm
2009 - Acı Aşk
2010 - Mükemmel Çift
2011 - 72. Koğuş
2011 – 2014 - Umutsuz Ev Kadınları

A+A-

HABERE YORUM KAT