1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Oğuzeli, Nar Üretiminden Daha Çok Kazanacak

Oğuzeli, Nar Üretiminden Daha Çok Kazanacak

Oğuzeli, Nar Üretiminden Daha Çok Kazanacak
A+A-

Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinin sorunlarından biri olan nar üretimi ve pazarlamasında çekilen sıkıntıların aşılması amacıyla Nar ve Kooperatifçilik konulu toplantı düzenlendi. Toplantıya, Oğuzeli Kaym

Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinin sorunlarından biri olan nar üretimi ve pazarlamasında çekilen sıkıntıların aşılması amacıyla Nar ve Kooperatifçilik konulu toplantı düzenlendi.
Toplantıya, Oğuzeli Kaymakamı Arif Gül, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Yılmaz, ilçe Tarım Müdürü Nihat Deme, Kayacık Su Birliği Başkanı Ömer Oğuz, Kilis'te kurulu bulunan meyve suyu işletme sorumlusu Mehmet Kanar ve çok sayıda esnaf katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Gül, "Göreve geldiğimizde ilk olarak Oğuzeli'nin sorunlarını tespit amaçlı geziler buluşmalar ve araştırmalar yaptık. Yaptığımız araştırmalar neticesinde dilen sorunlardan biri de narın ucuz fiyatlara alıcı bulması. Nar üretimi sırasında karşılaşılan sıkıntılar ve pazarlamasına dair sorunlar var. Bu konunun çözümü yönünde çalışmalar başlatıldı" dedi.
Nar üreticileri ve konunun uzmanlarıyla gerçekleştirilen bu buluşmanın Oğuzeli'nin nar sorunun çözüme kavuşturulması için ilk adım olduğunu ifade eden Gül, kooperatif kurarak narın pazarlanmasında ve değerlendirilmesinde daha iyi neticeler elde etme amacında olduklarını kaydetti.
(MDC-ÖK-Y)

28.01.2013 17:26:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT