1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Oğuz: Batıl Davalara Karşı Ancak Hak Bir Dava Durabilir

Oğuz: Batıl Davalara Karşı Ancak Hak Bir Dava Durabilir

Oğuz: Batıl Davalara Karşı Ancak Hak Bir Dava Durabilir
A+A-

HÜDA PAR'ın desteklediği Van bağımsız milletvekili adayı Mehmet Mehdi Oğuz, batıl davalara karşı ancak hak bir davanın karşı durabileceğinisöyledi.

 

Van bağımsız milletvekili adayı Mehdi Oğuz, HÜDA PAR Van İl Başkanı Rasim Saygın ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir heyetle Hak Der’e yaptığı ziyarette önemli mesajlar verdi. Oğuz burada yaptığı konuşmada "Canını ve malını ortaya koymuş batıl yolu izleyenlere karşı ancak hak bir dava durabilir.” dedi.
 

Hakk Der başkanı Naki Erdemir ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çözüm süreci için ırkçı bir yol izlenilmemesi gerektiğini vurgulayan Erdemir, “Bu ülkede islamın hakim olması lazım. Biz Türk ordusu demiyoruz. Türkiye Ordusu diyoruz. Çünkü 'Türk' ırkçılık üzerine kuruludur. Diğer taraftan bakıyorsunuz Türk Eğitim Sistemi diyorlar. Yalnız Türk okumuyor, Türkiye Eğitim Sistemi olması gerekiyor. Bu isimlerin her zaman kucaklayıcı olması herkesi sevindirir.” ifadelerini kullandı.
 

“Şuana kadar oy verdiklerimiz ihale peşinde koştu”

Daha önce seçilip meclise gidenleri eleştiren Oğuz, “Bir çok kişinin batılda olsa bir davası var. Batıl davalara karşı ancak hak bir dava durabilir. Bu kişiler davası için canını da, malını da veriyor. Aynı
şekilde gençliği de kendi tabanına çekiyor. Bizim Van’da oylarımızı verdiğimiz kişiler ihale peşinde koşarlarsa gençliği bu şekilde kaybetmemiz çok normaldır.” şeklinde vurgu yaptı.

A+A-

HABERE YORUM KAT

2 Yorum