1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Öğretmenlerin Örnek Çabası

Öğretmenlerin Örnek Çabası

Öğretmenlerin Örnek Çabası
A+A-

Adıyaman'ın Sincik ilçesinde gönüllü iki öğretmen, çocuklarını orta öğretime göndermeyen aileleri ikna etmek için çaba sarf ediyor. Sincik Çok Programlı Lisesi (ÇPL) Müdürü Dursun Demir ve Halk Eği

Adıyaman'ın Sincik ilçesinde gönüllü iki öğretmen, çocuklarını orta öğretime göndermeyen aileleri ikna etmek için çaba sarf ediyor.
Sincik Çok Programlı Lisesi (ÇPL) Müdürü Dursun Demir ve Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Hüseyin Meriç, gönüllü olarak köy köy, kapı kapı dolaşarak orta öğretime çeşitli sebeplerle kayıt yaptıramayan öğrencilerin, en azından eğitimine açık öğretim lisesinde devam etmeleri için velilerini ikna etmeye çalıştı.
Dursun Demir yaptığı açıklamada, "4 4 4 uygulaması kapsamında öğrencileri liseye, açık öğretim lisesine kayıtlarını gerçekleştirmek amacıyla, bu konuda velileri bilgilendirme çalışması yapıyoruz. Bu yolla ilçemizde 42 tane öğrencimizin kayıtsız olduğu tespit edildi. Bu kapsamda velileri bilgilendirme çalışması yapıyoruz. En azından öğrencilerimizin bir açık öğretim lisesi diploması almaları için elimizden geleni yapıyoruz" dedi.
(AE-SO-Y)

06.02.2013 11:46:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT