1. HABERLER

  2. Öğretmenler, Milli Eğitim Önüne Cansız Manken Başı Bıraktı

Öğretmenler, Milli Eğitim Önüne Cansız Manken Başı Bıraktı

Öğretmenler, Milli Eğitim Önüne Cansız Manken Başı Bıraktı
A+A-

Bursa'da son 3 yılda 60'dan fazla okul yöneticisi ve öğretmenin görevden alınmasını protesto eden öğretmenler, Milli Eğitim Müdürlüğü önüne kesik manken başı bıraktı. Müfettişlerin, "kelle avcılığı" y

Bursa'da son 3 yılda 60'dan fazla okul yöneticisi ve öğretmenin görevden alınmasını protesto eden öğretmenler, Milli Eğitim Müdürlüğü önüne kesik manken başı bıraktı. Müfettişlerin, "kelle avcılığı" yaptığını öne süren Türk Eğitim Sen Bursa Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, "Müfettişlerin raporuyla görevden alınan idarecilerin üçte biri mahkeme kararıyla görevlerine geri döndü. Keyfi hareketle okul yöneticileri ve öğretmenler görevden alınmaktadır" dedi. Boyanarak kesik insan başı figürü haline getirilen mankenler Milli Eğitim Müdürlüğü'nün önünde ilginç görüntüler oluşturdu.
Türk Eğitim Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, Türkiye genelinde mahkemelerin görevden almalarla ilgili iade kararının yüzde 3 iken Bursa'da yüzde 32'ye ulaştığını, keyfi uygulamaların da buradan anlaşıldığını iddia ederek, "Bursa'da artık teftiş heyeti adalet dağıtmıyor, suçluları cezalandırmıyor. Siparişler üzerine kelle koparıyor, kişiye göre muamele yapıyor. Bir nevi çalışanların üzerinde Demokles'in kılıcı gibi sallanıp duruyor. Türkiye'de adalet aramak iyice zor hale gelmiştir. Öğretmenlere ve okul idarecilerine köle muamelesi yapılmaktadır" dedi.
Teftiş Kurulu Başkan ve yardımcılarının bir an önce istifa etmesini isteyen Selçuk Türkoğlu, "Darbe dönemlerinde dahi böylesi keyfi uygulama görülmemiştir. Bursa'da biraz vicdan, biraz adalet, biraz ahlak duygusu taşıyan siyasi irade varsa bu uygulamaya müsade etmez. Usulsüz şube müdürü görevlendirmesiyle ilgili il milli eğitim müdürlüğüne gelen 6 vekil şube müdürüne müstakil oda tahsis edilirken, bölümlerde memur, şef, teknisyen ve mühendisler bir odada 6-7-8 kişi görev yapmaktadır. Kelle mi kopardınız, alın size kelle. Biz bu kopardığınız kelleleri size iade ediyoruz. Burada liyaket, hakkaniyet, adalet yok. Bursa Milli Eğitim Müdürü'nün 490 bin öğrenciye vereceği bir şey kalmamıştır" diyerek yanında getirdiği cansız manken başlarını Milli Eğitim Müdürlüğü önüne bıraktı.
(CG-İHS

15.01.2013 14:40:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT