1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Öğrencilerin Karne Heyecanı

Öğrencilerin Karne Heyecanı

Öğrencilerin Karne Heyecanı
A+A-

Malatya'nın Darende ilçesinde okulların yarıyıl tatiline girmesi nedeniyle öğrenciler karne heyecanı yaşadı. Darende Kaymakamı Mehmet Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Tarak ve İlçe Emniyet Müdü

Malatya'nın Darende ilçesinde okulların yarıyıl tatiline girmesi nedeniyle öğrenciler karne heyecanı yaşadı.
Darende Kaymakamı Mehmet Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Tarak ve İlçe Emniyet Müdürü Salih Köken, Özel Birgül İlkokulu ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'ndaki karne dağıtım törenine katılarak öğrencilerin heyecanına ortak oldu.
Kaymakam Mehmet Aktaş, "Yarıyıl tatili öğrencilerimiz için bir mola. Molalarda birazcık dinlenilir ve yola devam edilir. Özellikle hedefi olan öğrencilerimizden sistemli çalışanların bilgilerinin üzerine yenilerini eklemek için çok değerli bir zaman dilimidir. Tüm öğrencilerimizin bu fırsatı okuyarak, bilgilerini güncelleyerek, yeni bilgileri öğrenerek geçireceğine inanıyorum" dedi.
Törende ayrıca İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Birimi tarafından, ilkokul 3. sınıflarda eğitim gören öğrencilere temsili polis kimliği dağıtıldı. Üzerinde fotoğrafı ve kişisel bilgileri yer alan kimlikler İlçe Emniyet Müdürü Salih Köken tarafından sahiplerine verildi. Emniyet Müdürü Salih Köken, kimliklerin arka kısmına öğrencilerin karşılaşabilecekleri durumlarla ilgili uyarıların yazılı olduğu bilgileri bir öğrenciye okuttu.
Öğrenciler tarafından günün anlamına ilişkin şiirlerin okunduğu programda hazırlanan gösteriler de sunuldu. Çeşitli yarışma ve sınavlarda derece yapan öğrencilere hediyeler verildi.
(İHU-Y)

25.01.2013 16:53:33 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT