1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Öğrencilerin Karne Heyacanı

Öğrencilerin Karne Heyacanı

Öğrencilerin Karne Heyacanı
A+A-

Çanakkale'nin Lapseki İlçesine bağlı Çardak İlköğretim Okulu öğrencileri karnelerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Kocabaş'ın elinden aldı. Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi Çardak İlçesi'nde

Çanakkale'nin Lapseki İlçesine bağlı Çardak İlköğretim Okulu öğrencileri karnelerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Kocabaş'ın elinden aldı.
Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi Çardak İlçesi'nde de öğrenciler bugün karnelerini aldı. İlçedeki karne töreni ise Kocabaş'ın katılımı ile Çardak İlköğretim Okulu'nda yapıldı. Sınıfta öğrencilerle sohbet eden Kocabaş, öğrencileri ileride daha iyi yerde görmek istediğini söyledi. Sohbet sırasında ilginç diyaloglar da yaşandı. Bir kız öğrencinin, Kocabaş'ı Temmuz ayındaki doğum gününe davet etmesi sınıfta gülüşmelere neden oldu. Doğum gününe katılma sözü veren Kocabaş, daha sonra bazı sınıflarda öğrencilere karne dağıtarak, Çardak İlköğretim Okulu'nun temizlik, disiplin ve başarı noktasında Lapseki ilçesinde örnek gösterilecek bir okul olduğunu söyledi. Tatilde ne yapacakları konusunda öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Kocabaş, "Bu bir koşu maratonu. Yarışma sonucunda ilk üçe girenlere ödül veriliyor. Daha sonraki yarışmacılara sadece teşekkür ediliyor. Onun için yarışı başta bitirebilmek adına mücadelemizi sürdürmeliyiz. Ben daha iyi neticeler alacağınıza da inanıyorum. Ara tatilde her gününüzü gezerek, eğlenerek değerlendirmeyin. Kitap okumaya ve bu alışkanlığı kazanmaya da özen gösterin. Atları bile koşturduktan sonra yürüterek dinlendiriyorlar" dedi.
Okul Müdürü Veysi Ay, kendilerine gösterilen ilgi ve güzel temennilerden dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.
(MU-YS)

25.01.2013 15:02:31 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT