1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Öğrencilere Yangın Eğitimi

Öğrencilere Yangın Eğitimi

Öğrencilere Yangın Eğitimi
A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi vatandaşı bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda İtfaiye Eğitim Merkezi (KOBİTEM) kurumlarda, fabrikalarda, okullarda ve köylerde temel yangın eğitimlerin

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi vatandaşı bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda İtfaiye Eğitim Merkezi (KOBİTEM) kurumlarda, fabrikalarda, okullarda ve köylerde temel yangın eğitimlerini sürdürüyor. Karamürsel ilçesi Necdet Calp Ortaokulu'nda gerçekleştirilen eğitimde yangın hakkında öğrencilere bilgi verildi.
Eğitimde öğrenciler yangının oluşumu, yanıcı maddeler, yangını söndürme, önlem alma, evde yangından korunma yolları gibi konularda bilgi sahibi oldu. Sinevizyon eşliğinde görsel olarak da yangının çıkış ve yayılış şeklini gören öğrenciler eğitimde merak ettikleri soruların da yanıtlarını buldular.
Ayrıca, eğitime katılan öğrencilere salon girişinde hazırlanan stantta çeşitli broşür ve hediyeler dağıtıldı. Dağıtılan Büyükşehir ve itfaiye logolu atkı bereler öğrenciler tarafından çok beğenildi. Kocaeli Büyükşehir İtfaiyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde bu eğitimler ilimizde bulunan tüm okullarda devam edecek.
(MA-MA)

01.02.2013 12:54:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT