1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Öğrencilere Biyolojik Çeşitlilik Semineri

Öğrencilere Biyolojik Çeşitlilik Semineri

Öğrencilere Biyolojik Çeşitlilik Semineri
A+A-

Iğdır Orman ve Su İşleri İl Şube Müdürlüğü tarafından, Karakoyunlu ilçesine bağlı Taşburun İlköğretim Okulu'nda, 'Ülkemizin ve İlimizin Biyoçeşitliliği' konulu bir seminer verildi. Taşburun İlköğre

Iğdır Orman ve Su İşleri İl Şube Müdürlüğü tarafından, Karakoyunlu ilçesine bağlı Taşburun İlköğretim Okulu'nda, 'Ülkemizin ve İlimizin Biyoçeşitliliği' konulu bir seminer verildi.
Taşburun İlköğretim Okulu'ndaki 7. ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik verilen seminerde konuşmacı olarak katılan Orman ve Su İşleri İl Şube Müdürü Mete Türkoğlu, biyoçeşitliliğin yaşamasını kolaylaştıran doğal dengenin yok olmasının insan, bitki ve hayvanların yaşadığı ekosistemdeki dengeleri nasıl değiştireceği konusunda bilgilendirme yaptı. Türkoğlu, "İnsanların yanlış tutum ve davranışları yüzünden ormanlık alanların azalması, çevreye duyarsızlığı "Nasıl olsa tabiat kendini yeniler" mantığı ile hareket edilmesi nedeniyle doğa tahrip olmakta ve hayatın devamını kolaylaştıran doğal denge bozulmaktadır. Canlıların yaşaması için gerekli besin zincirinin tek halkasının bile kopmasının bütün canlıların yaşam dengesini bozulmasına neden oluyor. Kurt, tilki, çakal gibi yaban hayvanlarının yok edilmesi ya da azalması, doğada fare ve domuz zararlılarının artmasına neden olacaktır. Bir şekilde canlıların ekosistem de karşılıklı etkileşim içindedir. Mesela bir bölgedeki ot oburların varlığı bitkilere, et oburların varlığı da ot oburlara bağlıdır" dedi.
(BM-MET-Y)

19.12.2012 13:03:07 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT