1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Öğrencilere biber gazıyla saldırı!

Öğrencilere biber gazıyla saldırı!

Öğrencilere biber gazıyla saldırı!
A+A-

Silopi ve Cizre’de uygulanan sokağa çıkma yasakları ve her iki ilçede başlayan operasyonlar, İdil ilçesinde çocuklar tarafından protesto edilmek istendi.

Şırnak'ın İdil ilçesinde bulunan dört lise ve dört ortaokulda okuyan öğrencilerden bir bölümü, Cizre ve Silopi ilçelerindeki sokağa çıkma yasaklarını protesto için okulu boykot edip eylem yapmak istedi. Polis çocukları biber gazı ile dağıttı.

Silopi ve Cizre’de uygulanan sokağa çıkma yasakları ve her iki ilçede başlayan operasyonlar, İdil ilçesinde çocuklar tarafından protesto edilmek istendi. İdil ilçesindeki 3509 öğrencinin eğitim gördüğü Anadolu, Cumhuriyet Anadolu, Çok Programlı Anadolu ile Mesleki ve Teknik Anadolu liseleri ile ilçedeki altı orta okuldan dördünde okuyan öğrencilerden bazıları, Cizre ve Silopi’deki polis şiddetini protesto etmek için okulları süresiz boykot edeceklerini söyleyerek toplandı.

İlçe merkezine yürümek isteyen bu öğrencileri polis şiddete başvurarak engel oldu. Polisin göz yaşartıcı gaz sıktığı çocuklar ara sokaklara kaçışıp dağıldı. (DHA, ZETE)

A+A-

HABERE YORUM KAT