1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Öğrencilerden Tarih Öncesine Yolculuk

Öğrencilerden Tarih Öncesine Yolculuk

Öğrencilerden Tarih Öncesine Yolculuk
A+A-

Mamak Belediyesi Bilgi Evleri, öğrencilere yönelik eğitici ve öğretici programlar düzenlemeye devam ediyor. Türkiye'nin alanında ilk müzelerinden birisi olarak gösterilen Tabiat Tarihi Müzesi'ne ge

Mamak Belediyesi Bilgi Evleri, öğrencilere yönelik eğitici ve öğretici programlar düzenlemeye devam ediyor.
Türkiye'nin alanında ilk müzelerinden birisi olarak gösterilen Tabiat Tarihi Müzesi'ne gezi düzenleyen Lalahan Bilgi Evi öğrencileri tarih öncesine keyifli bir yolculuk yaptı. 8. sınıf öğrencileri ile yapılan gezide öğrenciler dünyanın ve gezegenlerin oluşumuna dair teorik derslerini destekleyecek gözlemlerde bulundu. Biyoloji, fizik ve kimya gibi dersleri destekleyen pek çok tarihi kalıntının bir arada bulunduğu Tabiat Tarihi Müzesi'ni ilk kez gezen Lalahanlı öğrenciler geziden oldukça mutlu ayrıldı. Müzede en dikkat çeken bölümün milattan önce yaşamış dinozorlar olduğunu belirten öğrenciler bir sonraki kültürel faaliyeti merakla bekliyoruz dedi. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; "Bilgi evleri Mamaklı öğrencilerin yalnızca derslerine yönelik destek vermekle kalmıyor. Ders harici düzenlenen programlarla öğrencilerin genel kültürleri arttırılıyor. Son olarak Tabiat Tarihi Müzesi'ne giden Lalahanlı Bilgi Evi öğrencileri derslerde anlatılan konularda bire bir gözlem yapma şansı buldu" dedi.
Bilgi evleri Mamaklı öğrencilerin eğitimine çok yönlü programlarla destek olmayı sürdürüyor. Yoğun ders programlarının altında ezilmemeleri için bu tür gezilerin devam edeceğini belirten Akgül, "Öğrencilerimiz hem eğleniyor hem öğreniyor. Yoğun çalışma temposunda motivasyonlarını artırmak için bilgi evlerinde çeşitli programlar gerçekleştiriyoruz" dedi.
(BK-ÖK-Y)

18.01.2013 10:16:56 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT