1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Öğrencilerden "takas" Alışverişi

Öğrencilerden "takas" Alışverişi

Öğrencilerden takas Alışverişi
A+A-

Bursa'nın İnegöl ilçesinde öğrenciler takas yöntemiyle alışveriş yaptı. Vehbi Koç İlkokulu 4/C sınıfı öğrencileri 'Geçmişimi öğreniyorum' ünitesi ile ilgili 'Trampa' adlı faaliyet gerçekleştirdi.

Bursa'nın İnegöl ilçesinde öğrenciler takas yöntemiyle alışveriş yaptı.
Vehbi Koç İlkokulu 4/C sınıfı öğrencileri 'Geçmişimi öğreniyorum' ünitesi ile ilgili 'Trampa' adlı faaliyet gerçekleştirdi. Eskiden insanların kendi eşyalarını başkalarının eşyaları ile takas ederek yaptığı alışveriş sistemini okullarında uygulayan öğrenciler farklı bir tecrübe yaşadı. Evlerinden getirdikleri eski kitapları, gıda ürünlerini, kullandıkları malzemeleri, açtıkları tezgahlarda görücüye çıkaran 4-C sınıfı öğrencilerinin bu faaliyetine arkadaşları ve veliler ilgi gösterdi. Öğrenciler, evlerinden getirdikleri eşyaları arkadaşlarının eşyaları ile takas ederek yeni eşyalara sahip oldu.
4/C sınıf öğretmeni Ahmet Tunç, "Sosyal bilgiler dersimizin 'Geçmişimi öğreniyorum' ünitesi ili ilgili 'trampa' adlı faaliyet gerçekleştiriyoruz. Anadolu'da alışverişin bir zamanlar nasıl yapıldığını yaşayarak öğrenelim istedik" dedi.
(SB-MŞ

18.01.2013 13:40:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT