1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Öğrenciler'den Odtü'ye Destek Rektör Yörük'e Protesto

Öğrenciler'den Odtü'ye Destek Rektör Yörük'e Protesto

Öğrencilerden Odtüye Destek Rektör Yörüke Protesto
A+A-

Trakya Üniversitesi Balkan yerleşkesinde toplanan bir grup öğrenci, Trakya Üniversiteler Birliği imzasıyla ODTÜ'de yaşanan olaylarla ilgili yaptıkları açıklamayı protesto etti. Menza önünde toplanan

Trakya Üniversitesi Balkan yerleşkesinde toplanan bir grup öğrenci, Trakya Üniversiteler Birliği imzasıyla ODTÜ'de yaşanan olaylarla ilgili yaptıkları açıklamayı protesto etti. Menza önünde toplanan öğrenciler pankartlar ve attıkları sloganlarla T.Ü Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük'ü protesto ettiler.
Balkan yerleşkesi menza önünde toplanan üniversite öğrencileri sloganlar atarak Rektörlük önüne kadar yürüdüler. Öğrenciler, kendilerini görüntülemeye çalışan üniversite çalışanına tepki göstererek uzaklaştırdılar. Rektörlük önünde öğrenciler adına basın açıklamasını okuyan Zeliha Irmak. "Kırklareli, Trakya Tekirdağ Namık Kemal ve Çanakkale 18 Mart üniversitelerinin rektörleri tarafından Trakya Üniversiteler Birliği imzası ile ODTÜ'de yaşanan olaylarla ilgili yapılan açıklamada, yaşanan olayların sorumlusunun ODTÜ'lü öğrenciler olduğu ve bu olayların çıkış nedeninin Göktürk-2 uydusunun uzaya gönderilmesine karşı çıkan öğrencilerin polise saldırması olduğu iddia edilmiştir. Bu açıklama gerçeği yansıtmamaktadır" dedi.
Öğrenciler basın açıklamasının ardından balonlara bağladıkları pankartı gökyüzüne saldıktan sonra dağıldılar.

03.01.2013 14:26:04 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT