1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Öğrencilerden Madde Bağımlılığına Zılgıtlı Gönderme

Öğrencilerden Madde Bağımlılığına Zılgıtlı Gönderme

Öğrencilerden Madde Bağımlılığına Zılgıtlı Gönderme
A+A-

Şanlıurfa'da, Yeşilay Cemiyeti ile Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesinin işbirliği ile madde bağımlılığına dikkat çekmek için "Sigarayı Bırakıyorum" paneli düzenlendi. "Cello Dede Sigarayı bıraktı" ad

Şanlıurfa'da, Yeşilay Cemiyeti ile Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesinin işbirliği ile madde bağımlılığına dikkat çekmek için "Sigarayı Bırakıyorum" paneli düzenlendi. "Cello Dede Sigarayı bıraktı" adlı tiyatro gösterisi yapan öğrenciler sigarayı bırakmaya zılgıtlı göndermede bulundu.
Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesinin konferans salonunda düzenlenen "Sigarayı Bırakıyorum" paneline Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, Okul yöneticileri, veliler ve öğrenciler katıldı. Panelde açılış konuşmaları öncesinde Şair Abdi İlköğretim Okulu 4A sınıfı öğrencileri "Cello Dede Sigarayı Bıraktı" tiyatro gösterisinde bulundu. Şanlıurfa'nın yerel kıyafetleriyle sahneye çıkan öğrenciler, sigaradan kocasını ve erkek kardeşini kaybeden bir annenin çocukları ile birlikte kayınpederine sigarayı bıraktırma çabası anlatılıyor. Oyunun sonunda "Cello Dedenin" sigarayı bırakmasına sevinen öğrenciler madde bağımlılığına zılgıtlarla göndermede bulundu. Madde bağımlılığını bırakmaya işaret eden oyun salondakiler tarafından ilgiyle karşılandı. Yeşilay Cemiyeti tarafından hazırlanan "Sigarayı Bırakıyorum" kitapçıkları konuklara dağıtıldı.
(RÇ-HO-Y)

11.01.2013 17:45:58 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT