1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Öğrencilerden Lösam Yararına Kermes

Öğrencilerden Lösam Yararına Kermes

Öğrencilerden Lösam Yararına Kermes
A+A-

Hüseyin Avni Asal İlköğretim Okulu 3-A Sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Simiber Çakmak nezaretinde, lösemili çocuklar yararına kermes düzenlediler. Atakum Belediye Başkanı Metin Burma'nın da katıldığı

Hüseyin Avni Asal İlköğretim Okulu 3-A Sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Simiber Çakmak nezaretinde, lösemili çocuklar yararına kermes düzenlediler. Atakum Belediye Başkanı Metin Burma'nın da katıldığı kermesin gelirinin LÖSAM Vakfı'na verileceği belirtildi.
Hayat bilgisi dersinin "Birlikte Başarabiliriz" ünitesini işlerken, lösemi tedavisi gören insanlar yararına bir şeyler yapmayı planlayan ve kermes düzenleyerek bunu hayata geçiren Hüseyin Avni Asal İ.Ö.Okulu 3-A Sınıfı öğrencilerinin bu güzel etkinliğine Atakum Belediye Başkanı Metin Burma da destek verdi. Kermesin açılış konuşmasını yapan Başkan Burma, "Bugüne kadar pek çok etkinliğe, açılış ve kermese katıldım. Ancak ilk defa lösemili çocuklar yararına düzenlenen bir kermese katılıyorum. Bunu düşündükleri ve gerçekleştirdikleri için bütün öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. Biz de Atakum Rotary Kulübü ile ortaklaşa LÖSAM yararına bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Onlara arsa tahsis ettik. Şu an üzerine, çeşitli illerden buraya tedavi olmak amacı ile gelen ailelerin kalacağı evler yapılıyor. Önümüzdeki aylarda hizmete gireceğini tahmin ediyorum" dedi.
(SAM-SLH-Y)

05.12.2012 13:43:36 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT