1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Öğrencilerden 'canımız Yanmasın' Projesi

Öğrencilerden 'canımız Yanmasın' Projesi

Öğrencilerden canımız Yanmasın Projesi
A+A-

Adıyaman Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi öğrencileri, sosyal sorumluluk bilinciyle 'Canımız Yanmasın' projesini başlattı. Kış aylarıyla birlikte karbonmonoksit zehirlenmeleri nedeniyle ölümlerin olmam

Adıyaman Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi öğrencileri, sosyal sorumluluk bilinciyle 'Canımız Yanmasın' projesini başlattı.
Kış aylarıyla birlikte karbonmonoksit zehirlenmeleri nedeniyle ölümlerin olmaması için, Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından proje hazırlandı. 'Canımız Yanmasın' adlı proje ile okul öğretmenleri ve öğrencileri, vatandaşları evlerinde ve iş yerlerinde ziyaret ederek, karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı alınması gereken tedbirleri içeren broşürler dağıttı, sözlü olarak da vatandaşları uyardı.
Okul Müdürü Muharrem Aytekin, ziyaret edilen vatandaşlardan olumlu tepki alındığını ve takdir edildiğini belirterek, "Toplumumuza ve insanlarımıza katkı sunmanın, hizmet etmenin öğrencilerimiz üzerinde oluşturduğu memnuniyet ve motivasyon bizleri sevindirmiştir. İçinde yaşadığı toplumun gerçeklerinden, sorunlarından haberdar, bu sorunlara çözüm üretebilecek kapasitede nesiller yetiştirmek biz eğitimcilerin asli amaçlarından biridir. Bildiğiniz gibi kurum ve kuruluşları değerli kılan ya da fark oluşturan artık sadece sundukları hizmetin kalitesi değil, topluma kattıkları ya da kazandırdıkları değerlerdir. Bu bağlamda sosyal sorumluluk ruhunu aşılayan projelere de ağırlık veriyoruz. Bizlere destek çıkan başta öğrencilerimiz ve öğretmen arkadaşlarımız olmak üzere velilerimize, mahalle sakinlerimize ve değerli basınımıza hassaten teşekkür ediyorum" dedi.
(AHM-SO-Y)

22.01.2013 17:21:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT