1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Öğrenciler Ücretsiz Prezervatif Dağıttı

Öğrenciler Ücretsiz Prezervatif Dağıttı

Öğrenciler Ücretsiz Prezervatif Dağıttı
A+A-

Edirne Trakya Üniversitesi'nde öğrenim gören bir grup öğrenci, 1 Aralık Dünya AIDS Günü'ne dikkat çekmek amacıyla vatandaşlara ücretsiz prezervatif dağıttı. Trakya Üniversitesi Toplum Gönüllüleri T

Edirne Trakya Üniversitesi'nde öğrenim gören bir grup öğrenci, 1 Aralık Dünya AIDS Günü'ne dikkat çekmek amacıyla vatandaşlara ücretsiz prezervatif dağıttı.
Trakya Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Topluluğu Üyesi bir grup öğrenci, Saraçlar Caddesi'nde 1 Aralık Dünya AIDS Günü nedeniyle açılan standa ücretsiz prezervatif dağıttı. Trakya Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Topluluğu Eğitim Sorumlusu ve Etkinlik Koordinatörü Serhan Umut Uysallar, AIDS hatalığının yaklaşık yüzde 95'inin cinsel yolla bulaştığını belirterek, hastalıktan korunmak için bilinçli olmak gerektiğini söyledi.
Yapılan açıklamanın ardından üniversiteli genç kızlar tarafından yoldan geçenlere hem broşür ile bilgilendirme yapıldı hem de prezervatif dağıtıldı. Edirne'nin en işlek caddesinde açılan standa Edirneliler yoğun ilgi gösterdi. Açıkta dağıtılan prezervatifleri vatandaşlar kameralar önünde almakta çekinince, prezervatifler broşür arasına konularak dağıtıldı. Gencinden yaşlısına herkesin ilgi gösterdiği bedava prezervatif dağıtımı ilginç görüntülere sahne oldu. Prezervatiflere erkeklerin yanı sıra bayanların da ilgi göstermesi dikkat çekti. Yüzlerce prezervatif kısa süre içerisinde tükendi.
(ORA-CC-Y)

01.12.2012 16:34:28 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT