1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Öğrenciler Pamukkale Ve Laodikya'yı Gezdi

Öğrenciler Pamukkale Ve Laodikya'yı Gezdi

Öğrenciler Pamukkale Ve Laodikyayı Gezdi
A+A-

Pamukkale Üniversitesi Bekilli Meslek Yüksekokulu öğrencileri Pamukkale ve Laodikya Antik Kenti'ne gezi düzenledi. Bekilli Meslek Yüksekokulu Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Topluluğu tarafından mes

Pamukkale Üniversitesi Bekilli Meslek Yüksekokulu öğrencileri Pamukkale ve Laodikya Antik Kenti'ne gezi düzenledi.
Bekilli Meslek Yüksekokulu Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Topluluğu tarafından meslek yüksekokulu öğrencilerine Denizli'nin tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtmak amacı ile bir etkinlik düzenlendi. Öğretim Görevlisi Hakan Cantürk danışmanlığında 2012-2013 eğitim-öğretim yılında 160 öğrenci ile kurulan 'Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Topluluğu'nun öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif açıdan gelişimlerine katkıda bulunmayı hedeflediği belirtildi. Topluluk bu amaçla ilk olarak UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesine aldığı eşsiz doğal güzelliği ile Pamukkale'ye ve Laodikya Antik Kenti'ne bir gezi düzenledi. Gezide öğrenciler arkeologlar eşliğinde Laodikya Antik Kent'ini tanırken bölgenin tarihi geçmişi hakkında bilgi edindiler. Ayrıca Pamukkale ve Kaklık Mağarası ile Denizli'nin eşsiz doğal güzelliklerini tanıma fırsatı da yakaladılar.
Bekilli Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Süleyman Barutçu, üniversite öğrencilerinin gelişimlerini sadece akademik ve mesleki anlamda değil aynı zamanda sosyal ve kültürel açıdan da desteklemesi gerektiğini belirterek, Bekilli Meslek Yüksekokulu'nun da bu anlamda kendi üzerine düşen görevi yerine getirdiğini söyledi.
(EV-SK-Y)

10.01.2013 15:50:35 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT