1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Öğrenciler Gazete Çıkarıyor

Öğrenciler Gazete Çıkarıyor

Öğrenciler Gazete Çıkarıyor
A+A-

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde, 25 Eylül İlköğretim Okulu öğrencileri gazete çıkarmak için çalışmalara başladı. Öğrenciler, çalışmalar kapsamında Kaymakam İsmail Ayhan Tavlı'yı ziyaret etti. Kayma

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde, 25 Eylül İlköğretim Okulu öğrencileri gazete çıkarmak için çalışmalara başladı.
Öğrenciler, çalışmalar kapsamında Kaymakam İsmail Ayhan Tavlı'yı ziyaret etti. Kaymakam Tavlı ile röportaj yapan öğrenciler, çeşitli sorulara cevap aradı. Kaymakam İsmail Ayhan Tavlı, araştırmacı bir gençliğin önemine değinerek, zamanın verdiği kolaylıklarla bazı değerlerin kaybolduğuna değindi. Kaymakam Tavlı, "Üniversite yıllarındayken Japonya'dan gelen bir arkadaşımız vardı. Dört alfabe bildiklerine şahit olduk. Araştırmaları ve analizleri kuvvetli bir kültüre sahip. Biz Türkler de çok zekiyiz, fakat çağın nimetleri bizi tembelliğe itiyor. Sürekli araştıran, kendini yenileyen bir kimliğe sahip olmamız gerekir" dedi.
Öğrencilerle samimi bir sohbet havasında röportaj yapan Tavlı, ileride hangi meslekle uğraşmak istediklerini sordu. Yeni nesle güvendiklerini ifade eden Tavlı, başarılı fertler görmek isteriz dedi. Okul Müdürü Fatih Sever, okulu tanıtıcı bilgilerin yer alacağı gazeteyi karne hediyesi olarak vereceklerini kaydetti.
(MU-GD-MŞ)

08.01.2013 13:05:06 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT