1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Öğrenciler Elektrikli Sobalarla Okula Geliyor

Öğrenciler Elektrikli Sobalarla Okula Geliyor

Öğrenciler Elektrikli Sobalarla Okula Geliyor
A+A-

Adıyaman merkezdeki TOKİ Akşemseddin İlk ve Ortaokulu öğrencileri, okula doğalgaz verilmemesinden dolayı getirdikleri elektrikli sobalarla ısınıyor. Termometrelerin eksileri gösterdiği ve soğuk hav

Adıyaman merkezdeki TOKİ Akşemseddin İlk ve Ortaokulu öğrencileri, okula doğalgaz verilmemesinden dolayı getirdikleri elektrikli sobalarla ısınıyor.
Termometrelerin eksileri gösterdiği ve soğuk havanın hakim olduğu Adıyaman'da, bazı veliler, doğalgaz verilmeyen okula çocuklarını göndermiyor. Öğrenci sayısının 460 olduğu okula yaklaşık 30 öğrenci gelirken, okula elektrikli ısıtıcılarla gelen öğrenciler, sınıflarda ısınmaya çalıştı. Ellerinde ısıtıcılarla sınıflardan çıkan öğrenciler, yarın itibariyle okula gelmeyeceklerini dile getirdi.
Öğrenci velileri ise, müteahhit firmanın bu sorunu gidermesi gerektiğini belirtirken, öğrenciler de sınıflarda üşüdüklerini vurguladı.
Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, okulun doğalgaz hattının çekildiğini fakat ağır tonajlı araçların geçmesi nedeniyle şebekenin kırıldığını, bundan dolayı doğalgaz verilemediğini ifade etti. Yetkililer, bunun yanında birkaç arıza olduğunu da belirterek, en kısa sürede sorunun giderileceğini bildirdi.
(AHM-SO-Y)

19.12.2012 13:37:32 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT