1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Öğrenciler Bilgi Yarışmasında Yarıştı

Öğrenciler Bilgi Yarışmasında Yarıştı

Öğrenciler Bilgi Yarışmasında Yarıştı
A+A-

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde yer alan Gencer Öğrenci Yurdu öğrencileri bilgi yarışması düzenledi. Gencer Öğrenci Yurdu öğrencileri balon şişirme yarışmasından sandalye kapma yarışmasına kadar bi

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde yer alan Gencer Öğrenci Yurdu öğrencileri bilgi yarışması düzenledi.
Gencer Öğrenci Yurdu öğrencileri balon şişirme yarışmasından sandalye kapma yarışmasına kadar birçok dalda hem yarıştılar hem de eğlendiler. Yirmi soru üzerinden yapılan bilgi yarışmasında matematik, sosyal bilgiler, genel kültür ve din kültürü ve ahlak bilgisi konusunda öğrencilere çeşitli sorular yöneltildi. Kuranı keriminden kısa ayetler okunmasıyla başlayan yarışmada, dört gruptan oluşan yarışmacılar üçer kişilik takım oluşturdu. Yarışma sonunda Genç Osmanlılar birinci olurken, Gencerli Gençler ikinci ve Yıldızlar üçüncü oldu.
Yurt Müdürü Kemal Camgöz, öğrencilerinin derslerdeki başarılarının yanı sıra iyi bir eğitim aldıklarını söyledi. Toplum içerisinde de ahlaklı, büyüklerine karşı saygılı ve topluma karşı duyarlı bireyler olarak yetiştirilmesine özen gösterdiklerini belirten Camgöz, "Amaçlarının topluma faydalı, beyin olarak da sağlıklı bireyler kazandırmak ve bu uğurda gayret gösteren talebelerimize de tebrik ediyorum" dedi.
(MU

25.01.2013 10:04:31 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT