1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Öğrenci Yurdu Yapılacak Alanda Yıkım Çalışmalarına Başlandı

Öğrenci Yurdu Yapılacak Alanda Yıkım Çalışmalarına Başlandı

Öğrenci Yurdu Yapılacak Alanda Yıkım Çalışmalarına Başlandı
A+A-

Hayırsever Hasan Ferdi Turgutlu tarafından Turgutlu Belediyesi ve Turgutlu Kaymakamlığı işbirliği ile inşa ettirilecek olan öğrenci yurdunun yapılacağı alanda yıkım çalışmaları başladı. Öğrenci yurdu

Hayırsever Hasan Ferdi Turgutlu tarafından Turgutlu Belediyesi ve Turgutlu Kaymakamlığı işbirliği ile inşa ettirilecek olan öğrenci yurdunun yapılacağı alanda yıkım çalışmaları başladı.
Öğrenci yurdunun yapımı ile ilgili protokol geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Hasan Ferdi Turgutlu arasında Manisa'da imzalanmıştı. Buna göre Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi inşaatının yan tarafında bulunan Jandarma Komutanlığı eski binasının bulunduğu alan ile Turgutlu Belediyesi'ne ait arsanın birleştirilmesi ile oluşan 2 bin 500 metrekare genişliğindeki alana belediye, kaymakamlık ve hayırsever işbirliği ile öğrenci yurdu inşa ettirilecek.
Protokolün imzalanmasının ardından yurt yapımı ile ilgili çalışmalara hemen başlandı. Yurdun inşa edileceği alanda yer alan İlçe Jandarma Komutanlığı'na ait eski binasının yıkımı sürüyor.
(İLK-ERG-Y)

11.02.2013 16:05:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT