1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Öğrenci Evleri Yurtkur'a Devredildi

Öğrenci Evleri Yurtkur'a Devredildi

Öğrenci Evleri Yurtkura Devredildi
A+A-

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, Belediyesi Sosyal Tesisler Bünyesindeki Öğrenci Evleri, YURTKUR'a resmen devredildi. Çaycuma ilçesinde, Belediyesi Sosyal Tesisler Bünyesindeki Öğrenci Evleri, YURTK

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, Belediyesi Sosyal Tesisler Bünyesindeki Öğrenci Evleri, YURTKUR'a resmen devredildi.
Çaycuma ilçesinde, Belediyesi Sosyal Tesisler Bünyesindeki Öğrenci Evleri, YURTKUR'a resmen devredildi. Öğrenci Evlerinin YURTKUR'a verilmesi ile ilgili olarak bu gün yapılan toplantıya, YURTKUR Bölge Müdürü İbrahim Albayrak, YURTKUR Bölge Müdür Yardımcısı Musa Alan, Teknik İşler Şube Müdürü Süleyman Sipahi, YURTKUR Çaycuma Müdürü Ahmet Duman, Belediye Başkanı Mithat Gülşen, Belediye Başkan Vekili Ahmet Ali Başören, Ak Parti Çaycuma İlçe Başkanı Bünyamin Bostancı ve Dernek yönetiminde yer alan daire müdürleri katıldı.
Öğrenci evlerini bu gün itibariyle devraldıklarını Belirten YURTKUR bölge Müdürü İbrahim Albayrak, "Şu an için 368 öğrencimiz barınacak. Bu sayıyı 500 çıkartacağız. Elimizde 200 kişilik yurt binası var. Çaycuma'da 700 kapasiteye ulaşıyoruz. Çaycuma ve Yüksek öğrenim gençliğine hayırlı, uğurlu olsun." dedi. Belediye Başkanı Mithat Gülşen, konuşmasında şunları söyledi; "Çaycuma Belediyesi olarak 2005 yılında Özelleştirme idaresinden 173 dönüm olarak burayı devraldık. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğümüz ve Çaycuma Belediyemizin ortak görüşü doğrultusunda burada biz 105 dairemizi, 15 bloğumuzu yaklaşık 390 kişilik öğrenci yurdu haline getirdik. Kredi ve Yurtlar Kurum teşkilatına teşekkür ediyorum. Buraya bu günden itibaren devrediyoruz. Bundan sonra YURTKUR Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğümüzün uhdesinde olacaktır. Burada çalışanlarımız da mağdur edilmemek kaydıyla, Çaycuma'mıza hem eğitim, hem kültürel, hem sosyal ekonomik anlamda büyük destek verecek. Hem İstasyonda hem burada yurdu olan YURTKUR Genel Müdürlüğünün ilçemize büyük katkısı olacağından dolayı kendilerine şükranlarımı arz ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun. Aynı zamanda bu çalışmalarda bizlere yardımlarını esirgemeyen ilçe başkanımıza, Milletvekillerimize, Siyasilerimize, Devletimizin bürokrasisine de çok teşekkür ediyorum. Çünkü her an, her dakika desteklerini yanımızdan eksik etmediler."
(SA-SA)

30.01.2013 16:43:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT