1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Öğder Erzurum Şube Başkanı İkinci: "yeni Bakan İşe Yanlışla Başlıyor" Erzurum
Öğder Erzurum Şube Başkanı İkinci: yeni Bakan İşe Yanlışla Başlıyor  Erzurum

Öğder Erzurum Şube Başkanı İkinci: "yeni Bakan İşe Yanlışla Başlıyor" Erzurum

ÖĞDER Erzurum Şube Başkanı Abdullah İkinci, "Eski Bakanın yaptığı yanlışın düzeltilmesini beklerken yeni Milli Eğitim Bakanı işe yanlışla başlıyor. Şubatta Eş durumu ve sağlık özrü ataması yapılırken

A+A-
ÖĞDER Erzurum Şube Başkanı Abdullah İkinci, "Eski Bakanın yaptığı yanlışın düzeltilmesini beklerken yeni Milli Eğitim Bakanı işe yanlışla başlıyor. Şubatta Eş durumu ve sağlık özrü ataması yapılırken Öğrenim Özrü tayini hakkı verilmemesi büyük bir yanlıştır" dedi.
Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretmenlerin kendilerini geliştirmesini isterken, bunun için yüzlerce saatlik eğitimler hazırlamak için milyarlık harcamalar yaparken kendi imkanları ile eğitim gören, her hafta derslere kavuşmak için iller arasında koşturan, kendini geliştirmek isteyen bu amaçla Yüksek Lisans ve Doktora yapan öğretmenlerine yönetmelikte olan öğrenim özrü hakkını vermemesinin yanlış olduğunu dile getiren İkinci, "Öğretmeninin kariyer yapmasına Milli Eğitim Bakanlığının zorluk çıkarması İdari Mahkemelerin verdiği kararı uygulamaması düşündürücüdür. Milli Eğitim Bakanı bu yanlışı düzeltmelidir. Şubatta da, yazın da atama dönemlerinde öğretmenlerin bu haktan yaralanması mutlaka sağlanmalıdır" diye konuştu.
(ERZ-AT-Y)

31.01.2013 10:41:17 TSI

HABERE YORUM KAT