1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Odunpazarı'ndan Geri Dönüşüme Destek

Odunpazarı'ndan Geri Dönüşüme Destek

Odunpazarından Geri Dönüşüme Destek
A+A-

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi, ambalaj atıkları, bitkisel yağ atıkları ve katı atık olmak üzere geri dönüşümün her alanında faaliyet göstererek hem ekonomiye, hem de çevre kirliliğinin önlenmesine b

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi, ambalaj atıkları, bitkisel yağ atıkları ve katı atık olmak üzere geri dönüşümün her alanında faaliyet göstererek hem ekonomiye, hem de çevre kirliliğinin önlenmesine büyük katkı sağlıyor.
'Geri Kazanım' projesi çerçevesinde her hafta 16 mahalleden ambalaj atığı toplayan Odunpazarı Belediyesi'ne bağlı ekipler, ayda topladıkları 600 ton üzerinde ambalaj atığının çöp sahasına gömülmek yerine sanayide tekrar hammadde olarak kullanılmasına imkan sağlıyor.
Projeye ilişkin belediyeden yapılan açıklamada, 16 mahallede, sanayi sitelerinde ve organize sanayi bölgesinde ayda ortalama bin 200 ton geri kazanılabilir atık toplandığı bildirildi. Belediye Başkanı Burhan Sakallı, projeyle geride kalan 6 yılda 90 bin ton petrol tasarrufu, 296 bin MWh elektrik tasarrufu sağlandığını, 1 milyon 425 bin ton karbondioksit oluşumunun engellendiğini anlattı. Sakallı, 21 bin 354 ton hammadde tasarrufu sağlandığını, çöp depolama sahasında 647 bin metreküp yer kazanıldığının altını çizdi.
Sakallı, projeye Eskişehirlilerin büyük destek verdiğini kaydetti.
(KÇ-MŞ)

05.02.2013 13:40:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT