1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Odunpazarı Belediyesi'nden Atık Pil Toplama Kampanyası

Odunpazarı Belediyesi'nden Atık Pil Toplama Kampanyası

Odunpazarı Belediyesinden Atık Pil Toplama Kampanyası
A+A-

Odunpazarı Belediyesi, kullanılmış pillerin çevreye atılmasını önlemek ve geri dönüşümle yeniden kazanılmasını sağlamak maksadıyla 9 buçuk ton kullanılmış pil topladı. 2005 yılında başlatılan proje

Odunpazarı Belediyesi, kullanılmış pillerin çevreye atılmasını önlemek ve geri dönüşümle yeniden kazanılmasını sağlamak maksadıyla 9 buçuk ton kullanılmış pil topladı.
2005 yılında başlatılan proje kapsamında okullara, sağlık kurumlarına, marketlere ve muhtarlıklara yerleştirilen atık pil kutuları sayesinde 9 buçuk ton atık pil toplandı. Eskişehir halkının büyük destek verdiği projeyle toplanan atık pil ve bataryalar Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği'ne (TAP) teslim edilerek, kullanılmış pillerin çevreye herhangi bir zarar vermeyecek şekilde bertaraf edilmesine imkan sağlandı.
Konuyla alakalı konuşan Odunpazarı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşları kullanılmış pillerin zararları konusunda uyararak, bir pilin 7 ton toprağı kullanılamaz hale getirdiğine dikkat çekti.
Odunpazarı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından büyük bir ciddiyetle sürdürülen atık pil toplama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.
(KÇ-MŞ)

12.02.2013 14:32:33 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT