1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Odtü'de Öğrencilere Destek Eylemi

Odtü'de Öğrencilere Destek Eylemi

Odtüde Öğrencilere Destek Eylemi
A+A-

'Dikmen Vadisi Halkı' adlı grup, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencilerine destek amacıyla ODTÜ kampüsünün girişinde eylem yaptı. Dikmen Vadisi Halkı, ODTÜ öğrencilerine destek vermek için O

'Dikmen Vadisi Halkı' adlı grup, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencilerine destek amacıyla ODTÜ kampüsünün girişinde eylem yaptı.
Dikmen Vadisi Halkı, ODTÜ öğrencilerine destek vermek için ODTÜ kampusu Eskişehir Yolu kapısına gelerek basın açıklaması yaptı. Dikmen Vadisi Halkı olarak ODTÜ öğrencileri ile gurur duyduklarını belirten grup, ODTÜ öğrencilerinin nasıl yetiştirildiğini bildiklerini, ODTÜ öğrencilerin okullarına sahip çıktıklarını ifade etti.
Grup üyelerinden bir kısmı ODTÜ'de öğrencilerle buluşmak için ODTÜ kampüsüne girmek istedi fakat güvenlik görevlileri izin vermedi. Bunun üzerine grup üyelerinden bir kısmı ODTÜ kampüsü girişinde bir süre bekledikten sonra pankartlarını bir öğrenciye verdiler. Grup, geldiği minibüsle ODTÜ önünden ayrıldı.
Grup, 'ODTÜ yalnız değildir', 'ODTÜ'ye uzanan eller kırılsın' şeklinde slogan attı. Basın açıklaması sırasında grup üyeleri 'ODTÜ'nün ateşi içimizi ısıtıyor' yazılı pankart açtılar.
(AUÖ-ÖZ-Y)

25.12.2012 14:18:31 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT