1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. ODTÜ'de başörtülü öğrencilere çirkin saldırı!

ODTÜ'de başörtülü öğrencilere çirkin saldırı!

ODTÜde başörtülü öğrencilere çirkin saldırı!
A+A-

Kayıt yaptırmak için velileri ile birlikte ODTÜ\'ye gelen başörtülü öğrenciler, bir öğrenci grubu tarafından sözlü taciz ve hakarete uğradı.

 


Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nde sol görüşlü bir grup öğrenci, yine aynı okulda eğitim gören başörtülü gruba baskı ve hakarette bulundu.
 
ODTÜ'de öğrenci kayıtlarının yapıldığı bahçede duran başörtülü öğrencilere söz ve açılan dövizlerle tacizde bulunan bazı öğrencilerin bu davranışı 'faşizan' bir davranış olarak yorumlandı.
 
FAŞİZME DAHA FAZLA DAYANAMAYIP OKULDAN AYRILDILAR
 
Grubun artarak devam eden sözlü tacizine soğuk kanlılıkla cevap veren başörtülü öğrenciler, bu rezilliğe daha fazla dayanamadı. Bunun üzerine çevresinden yardım talep eden başörtülü öğrenciler, çareyi üniversiteden ayrılarak buldu.
 
Öte yandan başörtülü öğrenciler, bu rezalet olayın meydana gelmesine sebep olan öğrenciler hakkında şikayette bulundukları belirtildi.
 
SOSYAL MEDYADAN BÜYÜK TEPKİ
 
Başörtülüleri taciz eden ODTÜ'lü grup, yaptıkları hakaret ve tacizleri kameraya kaydederek sosyal medyada paylaştı. Kısa sürede büyük tepki çeken görüntü izleyenleri şok etti.
 
REZALETLERİNİ TWİTTER'DA PAYLAŞTILAR
 
Olayı Twitter'da paylaşan ODTÜ'lü öğrenciler 'Yeni kayıt olan öğrencileri iftiralarla yalanlarla kendi yurtlarında kalmaya zorlayan cemaat üyelerini ODTÜden kovduk' diye tweet attı.
 
A+A-

HABERE YORUM KAT