1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ödp'den Daiyang İşçilerine Destek

Ödp'den Daiyang İşçilerine Destek

Ödpden Daiyang İşçilerine Destek
A+A-

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Edirne İl Örgütü, Daiyang işçilerini ziyaret etti. İl Başkanı Nevzat Çolak, "Daiyang işçilerinin direnişi 73. gününe girdi. Geçtiğimiz günlerde bir aylık açlık grev

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Edirne İl Örgütü, Daiyang işçilerini ziyaret etti. İl Başkanı Nevzat Çolak, "Daiyang işçilerinin direnişi 73. gününe girdi. Geçtiğimiz günlerde bir aylık açlık grevine başladığını duyuran işçiler, sorun çözülmezse süresiz açlık grevine gidiyor" dedi.
ÖDP Edirne İl Örgütü olarak işçilere destek eylemi gerçekleştirdiklerini ifade eden Çolak eyleme, ÖDP Eş Genel Başkanı Bilge Seçkin Çetinkaya'nın da katıldığını belirtti. Çolak, Güney Koreli patronların direnişi kırmak için kaçak işçi getirdiklerini bunun yasadışı olduğunu, grevci işçilerin tepki gösterdiğini ve engellediklerini işlerine ve sendikalarına sahip çıkmaya devam edeceklerini belirtti.
Eyleme, DİSK Trakya Bölge Temsilcisi Arif Kuday da katılırken Kuday burada yaptığı konuşmada, "Emekçilerin her zaman yanında gördükleri ÖDP'li dostlarımızın bu ziyaretini anlamlı bulduklarını işçilerin direnme kararlılığına önemli katkı sağladığını ve ÖDP'lilere desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.
Ziyaret ÖDP'lilerin işçilerin birlikte çektikleri alay ile sonlandı.
(ORA)

28.01.2013 13:38:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT