1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ödemiş'te Sağlık Raporu Alma Sorunu

Ödemiş'te Sağlık Raporu Alma Sorunu

Ödemişte Sağlık Raporu Alma Sorunu
A+A-

Ödemiş Madeni İşler Odası Başkanı Erol Nokta, sigortalı olarak işe girmek isteyen vatandaşların sağlık raporlarını Ödemiş'teki aile hekimlikleri yerine Torbalı'daki aile hekimliklerinden almak zorunda

Ödemiş Madeni İşler Odası Başkanı Erol Nokta, sigortalı olarak işe girmek isteyen vatandaşların sağlık raporlarını Ödemiş'teki aile hekimlikleri yerine Torbalı'daki aile hekimliklerinden almak zorunda kaldığını belirterek, buradan da rapor alınabilmesinin önünün açılması gerektiğini söyledi.
Sağlık raporlarının Ödemiş'ten verilmemesi nedeniyle çok sayıda şikayetin geldiğini belirten Madeni İşler Odası Başkanı Nokta, kısa süre öncesine kadar ilçeden sağlık raporu alabilmenin mümkün olduğunu ifade etti. Nokta, şu açıklamayı yaptı: "Gelen şikayetler üzerine Ödemiş'te aile hekimlikleri tarafından sağlık raporunun verilip verilmediğini araştırdım. Verilmediğini, Ödemiş Sağlık Grup Başkanı Dr. İbrahim Telliel'den öğrendim. Telliel'i telefonla aradım, vatandaşlardan şikayetler geldiğini, konunun aslının ne olduğunu anlamak istediğimi söyledi. Sağlık Grup Başkanımız da konunun doğru olduğunu ifade etti ve yeni gelen genelge nedeniyle sağlık raporu alacak kişilerin Torbalı'ya gideceklerini ifade etti. Torbalı'dan sağlık raporu alabilmek için 50-150 lira arasında masraf yapılması gerekiyor. Ayrıca, tetkik ve röntgen filmi de istendiğinde ise vatandaş ertesi gün tekrar Torbalı'ya gitmek zorunda kalıyor. Ödemiş büyük bir kent, bugün hizmetlerin vatandaşın ayağına getirilmesi kapsamında SGK bile şube açarak vatandaşların işlemlerini buradan yaparken, hangi gerekçe ve dayanağa göre genelge yayınlanarak Torbalı'ya alındığını anlamakta zorluk çekiyorum. Hem zaman, hem de maddi kayıp yaşanıyor. Sağlık raporlarının tekrar Ödemiş'te verilmesini istiyoruz."
(AG-ERG-Y)

14.01.2013 11:02:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT