1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ödemiş'te "meme Kanserinde Farkındalık" Konferansı

Ödemiş'te "meme Kanserinde Farkındalık" Konferansı

Ödemişte meme Kanserinde Farkındalık Konferansı
A+A-

Ege Üniversitesi Ödemiş Sağlık Yüksek Okulu 2. sınıf öğrencileri tarafından meme kanserine dikkat çekmek için düzenlenen etkinlikler kapsamında konferans düzenlendi. Öğrenciler broşür dağıtımı ve yürü

Ege Üniversitesi Ödemiş Sağlık Yüksek Okulu 2. sınıf öğrencileri tarafından meme kanserine dikkat çekmek için düzenlenen etkinlikler kapsamında konferans düzenlendi. Öğrenciler broşür dağıtımı ve yürüyüş yaparken, ayrıca "Meme Kanserinde Farkındalık" adlı konferans verildi.
Belediye Nikah Salonu'nda düzenlenen konferansa İlçe Sağlık Müdürü Dr. İbrahim Telliel, ADD Ödemiş Şube Başkanı Hikmet Güriş, Karabıyık Marketler Genel Müdürü Osman Can Akbay, öğretim üyeleri, öğrenciler ve Ödemişli kadınlar katıldı. Konferansa katılan ilk 15 bayana Üç Eylül Tıp Merkezi tarafından ücretsiz muayene hediye edildi.
Konferansa konuşmacı olarak katılan öğretim üyesi Müjgan Solak Kabataş, "Meme kanserinin en yaygın belirtisi memede ağrısız bir kitlenin hissedilmesidir. Ancak hastaların yüzde 10'u kadarı kitle olmaksızın ağrı hissetmektedir" dedi, hastalıkla ilgili bilgiler verip, bayanları farkında olmaya davet etti.
Projenin geneline Karabıyık Market, Üç Eylül Tıp Merkezi ve Atatürkçü Düşünce Derneği'nin sponsor olduğu belirtildi.
(AG-ERG-Y)

19.12.2012 14:07:46 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT