1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ödemişli Dağcılar Beydağ Parkurunda Yürüdü

Ödemişli Dağcılar Beydağ Parkurunda Yürüdü

Ödemişli Dağcılar Beydağ Parkurunda Yürüdü
A+A-

Her hafta sonu doğa yürüyüşü yapan Ödemiş Belediyesi Efe Dağcılık Kulübü üyeleri, geçtiğimiz Pazar günü Beydağ-Aydın dağları parkuru yaptılar. Havanın yağışlı ve soğuk olması Ödemişli dağcıların fa

Her hafta sonu doğa yürüyüşü yapan Ödemiş Belediyesi Efe Dağcılık Kulübü üyeleri, geçtiğimiz Pazar günü Beydağ-Aydın dağları parkuru yaptılar.
Havanın yağışlı ve soğuk olması Ödemişli dağcıların faaliyetine engel olamadı. İki grup halinde yürüyen dağcılara Mümtaz Saygı ve Ali Çelik rehberlik etti
Tırmanış ile ilgili bilgi veren Ali çelik şunları söyledi: "Yağmurlu bir havada 420 rakımlı Beydağ Beyköy'den 23 kişiyle yürüyüşe başladık. 11 kişilik C grubuyla Kartalkayası zirvesine tırmanışa geçtik. Bin 400 metreye geldiğimizde batar karla karşılaştık. Zirveye yaklaştıkça yağmur yerini fırtınalı kar yağışına bıraktı. Olumsuz hava koşullarına rağmen BİN 560 metrelik Kartalkayası zirvesine ulaşmayı başardık. Zirve seremonisinden sonra aynı rotayı kullanarak Beydağ'a dönerek 7 saatte programımızı yaptık."
Dağcılar saat 16.15 sıralarında Ödemiş'e dönerek, zorlu hava şartlarına rağmen faaliyetlerini tamamlamanın mutluluğunu yaşadılar.
(AG-ERG-Y)

30.01.2013 10:12:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT