1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ödemiş'in Kert Arşivi Ve Müzesi'ne Çydd Ziyareti (Fotoğraflı

Ödemiş'in Kert Arşivi Ve Müzesi'ne Çydd Ziyareti (Fotoğraflı

Ödemişin Kert Arşivi Ve Müzesine Çydd Ziyareti  (Fotoğraflı
A+A-

Ödemiş Kent Arşivi ve Müzesi, Çağdaş Yaşam Destekleme Derneği (ÇYDD) İzmir Şubesi üyelerini ağırladı. ÇYDD Karşıyakalı Yalı Kadın Dayanışma Grubu üyesi kadınlarla birlikte Ödemiş'e gelen yaklaşık 60

Ödemiş Kent Arşivi ve Müzesi, Çağdaş Yaşam Destekleme Derneği (ÇYDD) İzmir Şubesi üyelerini ağırladı.
ÇYDD Karşıyakalı Yalı Kadın Dayanışma Grubu üyesi kadınlarla birlikte Ödemiş'e gelen yaklaşık 60 kişilik grup, ilçeyi gezdi. Ödemiş ÇYDD ile birlikte organize edilen ilçe gezisi, sabah ÖYKAM'da başladı. Müze Müdürü Engin Berber'in de eşlik ettiği ziyaretten dolayı çok mutlu olduklarını belirten İzmirli kadınlar, müzenin kurulması ve geliştirilmesinde emeği geçenleri canı gönülden kutladılar. Yalı Kadın Dayanışma grubu adına geziyi değerlendiren Ayşe Mutlu, grup olarak İzmir'de burs ve benzeri yardım faaliyetleri ile ilgilendiklerini belirterek, Karşıyaka Belediyesi ve Çağdaş yaşamı Destekleme Derneği İzmir Şubesi üyeleri ile Ödemiş gezisi düzenlediklerini belirterek, gezinin ilk durağındaki Yıldız Kent Arşivi ve müzesi'ni çok beğendiklerini söyledi. Tarihe yolculuk ve yaşanmışlıkların burada korunduğunu belirterek, katkısı olanlara teşekkür etti.
Gruba, müze hakkında bilgi veren müze Müdürü Prof. Dr. Engin Berber de ÖYKAM'a ziyaretlerin her geçen gün arttığını belirterek, Ödemiş'te böyle bir müze kurmanın ne derece doğru olduğunu gösterdiklerini söyledi. Berber, yapılan arşiv çalışmalarıyla, Ödemişlilere yeni sürprizler de yaşatacaklarını söyledi.
Grup üyeleri ÖYKAM'ın ardından Birgi, Gölcük ve Bozdağ'a çıktı.
(AG-ERG-Y)

28.01.2013 08:44:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT