1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ödemiş'in En Eski Mahallesi Canlanıyor

Ödemiş'in En Eski Mahallesi Canlanıyor

Ödemişin En Eski Mahallesi Canlanıyor
A+A-

Ödemiş Belediyesi, ilçenin en eski mahallelerinden Emmioğlu Mahallesi'nde sokak sağlıklaştırma ve çevre düzenleme çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalarla ilgili bilgi veren Fen İşleri Müdürü Mehme

Ödemiş Belediyesi, ilçenin en eski mahallelerinden Emmioğlu Mahallesi'nde sokak sağlıklaştırma ve çevre düzenleme çalışmalarına devam ediyor.
Çalışmalarla ilgili bilgi veren Fen İşleri Müdürü Mehmet Urtimur, şunları söyledi: "İlçemizin tarih kadar eski olan Emmioğlu Mahallesi'nin ayağa kaldırılması, Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi çevresinin düzenlemesi ile birlikte sokak sağlıklaştırma projeleri ile yeniden canlanmaya başlıyor. Projeyi çerçevesinde sokak sağlıklaştırma ile birlikte Müftüler Sokak'ta park düzenlemesi, kaldırımları, evlerin dış cephelerinin iyileştirilmeleri gibi birçok çalışma birlikte sürdürülüyor. Park alanında ağaçlandırma çalışmaları yapıldı. Sokak içerisinde bulunan 150 yıllık tarihi çeşmeyi de ortaya çıkaracağız. Sokaklarda kilit taşı çalışmalarımız da devam ediyor. Kayalı Sokak'taki tur otobüsleri için oluşturulan alan, Saraçoğlu Toplu Konutları, Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi ile bu mahalle bir bütünlük kazanarak canlanacak."
(AG-ERG-Y)

13.02.2013 07:58:12 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT