1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ödemiş Ortaokulu Velileri, Onarım Ve Geciken İnşaata Tepkili

Ödemiş Ortaokulu Velileri, Onarım Ve Geciken İnşaata Tepkili

Ödemiş Ortaokulu Velileri, Onarım Ve Geciken İnşaata Tepkili
A+A-

Ödemiş'in en eski eğitim kurumlarından olan Ödemiş Ortaokulu bahçesinde restorasyon çalışmaları durdurulan tarihi ortaokul binası ile aynı okulun bahçesinde bulunan 2 katlı okul binasının yıkılıp yeni

Ödemiş'in en eski eğitim kurumlarından olan Ödemiş Ortaokulu bahçesinde restorasyon çalışmaları durdurulan tarihi ortaokul binası ile aynı okulun bahçesinde bulunan 2 katlı okul binasının yıkılıp yenisinin bir türlü yapılamaması, öğrenci velilerinin tepkisini topluyor.
Ödemiş Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Yıldız Dağlı ve yönetim kurulu üyeleri, okullarında yaşanan olumsuzlukların bir an önce çözülmesini istediler. Öğrenci velileri adına konuşan okul aile birliği başkanı Yıldız Dağlı, şunları söyledi: "Okulumuzun bahçesinde bulunan SİT alanı içinde kalan eski ortaokul binası nerede ise çocuklarımızın tepesine yıkılacak. İki yıldır sürüncemede kalan ve çatısı bile çökmeye başlayan bu okul binasını ya yapsınlar ya da yıksınlar. İllaki bir yer yıkılıp altında çocukların mı kalması gerekir. Okulumuzda bin 200 öğrenci öğrenim görüyor. Biz de ister istemez her gün huzursuz oluyoruz. Her gün yağmur yağıyor. Yapılan çatı çökmeye başladı. Duvarlar da tamamen yağmur suları ile ıslandıktan sonra binanın yıkılması kaçınılmaz olacak. Bir yıldır bu eski binaya el atılmadı ve binanın inşası durduruldu. Bu binayı ya yıksınlar ya da yapsınlar."
Dağlı, sözlerine daha sonra şöyle devam etti: "Bunun yanında okulumuzun bahçesinde bulunan 2 katlı okul binası depreme dayanıklı değil diye geçtiğimiz Nisan ayında yıkıldı. 8 aydır yeni okul binasının yapılması için bekliyoruz. Anaokuluna giden çocuklarımız taşımalı olarak Bekir Girgin Anaokulu'na götürülüyor. Bu sene haftalık ders saatleri arttığı için sınıflarda yığılma var ve ikili öğretimle çocuklarımız çok erken saatlerde gün doğmadan okula geliyorlar. Öğleden sonra gelen öğrencilerimiz de akşam çok geç saatlerde okuldan çıkıyorlar. Okulumuzun yıkılan binalarının bir an önce yeniden yapılması için yetkililerden destek bekliyoruz. İkili öğretimde 40 şube var ve bin 500 öğrenci kapasitesi olan okulumuzun binasının eksik olması nedeniyle 300 öğrenci başka okullarda eğitim görüyor. Yıkılan okulun temel demirleri hala sökülmedi ve öğrencilerimiz için tehlike oluşturuyor. Milli Eğitim yetkililerinin bu sorunlara bir an önce el atmasını ve çözüm bulmasını istiyoruz."
(AG-ERG-Y)

20.12.2012 15:28:47 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT