1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ödemiş Kaymakamı Abdullah Dölek, Ak Parti Ödemiş Gençlik Kollarını Ziyaret Etti

Ödemiş Kaymakamı Abdullah Dölek, Ak Parti Ödemiş Gençlik Kollarını Ziyaret Etti

Ödemiş Kaymakamı Abdullah Dölek, Ak Parti Ödemiş Gençlik Kollarını Ziyaret Etti
A+A-

Ödemiş Kaymakamı Abdullah Dölek, iade-i ziyaretler kapsamında AK Parti Ödemiş Gençlik Kolları'nı ziyaret etti. Dölek ziyarette, Ödemiş'in turizm pastasından daha fazla pay alması gerektiğini belirtere

Ödemiş Kaymakamı Abdullah Dölek, iade-i ziyaretler kapsamında AK Parti Ödemiş Gençlik Kolları'nı ziyaret etti. Dölek ziyarette, Ödemiş'in turizm pastasından daha fazla pay alması gerektiğini belirterek gençlerden bir vizyon belirleyerek buna göre hareket etmelerini istedi.
Kaymakam Abdullah Dölek, Ödemiş'in doğal güzelliklerini yeterince tanıtamadığını ifade ederek, "Hedefimizi büyük tutmak ve büyütmek zorundayız. Turizm sektörlerinin gündeminde niye Ödemiş yok? Ödemiş'te her türlü üretim mevcut. Kestane şekeri fabrikamız var, niye doğa ve tarım turizmini gerçekleştirmiyoruz? Niye kestane kebabını yaygınlaştırmıyoruz? İnsanlara bunları yedirelim, lokum ve incirimiz var. Niye bunlar gündeme gelmiyor. Bir incir lokumumuz var, insanları buraya çekerek onlara yedirelim. Ödemiş kebabımız var, Ödemiş pidemiz var. İpek kozası yetiştiriciliği mevcut. İpek dokuma fabrikalarımız var. Turistleri doğa ve tarım turizmi kapsamında buralara çekmek durumundayız. Kentimizin tanıtımında büyük hedefler olmalı. Bunlar hayal değil. İnsanlar uzaya gidiyor artık bunlar da hayal değil. 2023 Ödemiş vizyonunu hazırlamak ve hedeflerimizi büyütmek zorundayız ve bununla ilgili raporlar hazırlıyoruz ve çalışıyoruz. Önce Ödemişli Ödemiş'e sahip çıkacak ki bizde taşın altına elimizi koyalım. Daha fazla çalışacağız ve her işi yapacağız. Bilimsel çalışmalara da ağırlık vereceğiz. Ar-Ge'mizi oluşturacağız. Bir işin mutfağı yoksa orada yemek pişiremezsiniz" diye konuştu.

"ULAŞIM KOLAYSA EKONOMİ DE CANLANIR"
Dölek, şöyle devam etti: "Bu devlete hizmet etmek insanların görevi olmalı. Gençlerimiz 18 yaşında ise 30 yaşına kadar olan hedefinde 'Neler yapabilirim' demeli. 30 yaşında ise 40 yaşına kadar ne yapması gerekiyorsa onu ortaya koymalı. Vizyonumuzu geniş ve büyük tutacağız. Planlama yapmak ve hayatımızı da ona göre şekillendirmek durumundayız. Ödemiş'in vizyonunda Bozdağ'a teleferik olmalı, Gelecekte Ödemiş'ten küçük çaplı yolcu ve özel uçakların kalkacağı pist alanları bile düşünülmeli. Ödemiş'i Aydın ve Salihli'ye bağlayacak tünellerde hayata geçirilmeli. Bir yere ulaşım kolaysa orada ekonomik canlanma ve kalkınma daha fazla olacaktır."
(AG-ERG-Y)

28.12.2012 11:30:07 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT