1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ödemiş Kadın Kooperatifi İkinci İş Yerini Açıyor

Ödemiş Kadın Kooperatifi İkinci İş Yerini Açıyor

Ödemiş Kadın Kooperatifi İkinci İş Yerini Açıyor
A+A-

Ödemiş Belediyesi'nin girişimleriyle geçtiğimiz yıl 26 girişimci kadın tarafından kurulan Ödemiş Kadın Kooperatifi, ikinci iş yerini açıyor. "Sini Ev Yemekleri ve Börekleri" adı ile açılacak iş yer

Ödemiş Belediyesi'nin girişimleriyle geçtiğimiz yıl 26 girişimci kadın tarafından kurulan Ödemiş Kadın Kooperatifi, ikinci iş yerini açıyor.
"Sini Ev Yemekleri ve Börekleri" adı ile açılacak iş yeri, Arasta içinde hizmet verecek. Kooperatif üyesi kadınlar, açılış öncesi Belediye Başkanı Bekir Keskin'i ziyaret ederek, sefer tasıyla nohut ve pilav ikram ettiler.
Başkan Keskin'in sevdiği yemekler arasında yer alan nohut ve pilavı özel olarak hazırladıklarını belirten kadınlar, okul ve işyerlerine de siparişle yemek serfisi yapabileceklerini belirttiler.
Kooperatifin çalışmalarını yakından takip ettiğini ve desteklediğini belirten Başkan Keskin, "Kadınlarımızın bir araya gelerek başaramayacağı hiçbir iş yoktur. Kooperatifimizin açıldığı günden bu yana yaptığı çalışmalarda bunları görebiliyoruz. Ödemiş içinde ya da şehir dışında düzenlenen fuar, sergi gibi etkinliklerde yer almak için büyük gayret gösteren kadınlarımız, hem yöre ekonomisine hem de kent tanımına büyük katkı sağlamaktadırlar" dedi.
Kadın el sanatları ve ürünlerinin pazarlanması amacıyla kurulan kadın kooperatifi, ilk iş yerini de yine Arasta girişindeki el sanatları ürünlerini satışa sunmak üzere açmıştı. İkinci iş yerinde ise, ev yemekleri ve börek çeşitleriyle Ödemişlilere hizmet verecek.
(AG-ERG-Y)

05.01.2013 15:06:10 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT