1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ödemiş Belediye Binasına Sembolik Kazma Vurulacak

Ödemiş Belediye Binasına Sembolik Kazma Vurulacak

Ödemiş Belediye Binasına Sembolik Kazma Vurulacak
A+A-

Yeni yılda yeni bir belediye binası yapmak için harekete geçen Ödemiş Belediyesi, Hükümet Konağı, Belediye Binası ve Emniyet Müdürlüğü binalarının yer aldığı kent meydanını yeniden düzenleme projesini

Yeni yılda yeni bir belediye binası yapmak için harekete geçen Ödemiş Belediyesi, Hükümet Konağı, Belediye Binası ve Emniyet Müdürlüğü binalarının yer aldığı kent meydanını yeniden düzenleme projesini hayata geçiriyor. Çalışmalar doğrultusunda mevcut belediye binası, 31 Aralık tarihi itibarı ile sembolik olarak yıkılacak. Belediye binasının yıkılması için yeni yılın ilk günlerinde ihaleye çıkılacak.
Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin, proje gereğince yapılan çalışmalarda geri sayımın devam ettiğini söyledi. Başkan Keskin, ilçenin kent meydanının yeniden düzenlenmesi ve modern bir alana dönüşmesi için yürütülen proje çalışmalarında ihale aşamasına geldiklerini belirterek, "Eski binanın yıkılması ile birlikte yeni bina da inşa edilmeye başlanacak. Proje çalışmaları gereğince, eski hizmet binasına bu yılın son günü kazma vuracağız" dedi. Belediye birimlerinin bir kısmının geçici olarak hizmet vereceği Kültür Sarayı'nda yürütülen çalışmaların da devam ettiğini belirten Keskin, "Bu çerçevede, öncelikle Belediye Halk Kütüphanesi ile İlçe Halk kütüphanesini birleştirerek, iki kütüphaneyi büyütüp tek kütüphane biçimine getirdik. Projemiz Kültür Bakanlığı'nca beğenildi ve destek aldık. Kültür Sarayı'nın diğer bazı bölümleri de yeni belediye binası yapılana kadar belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere düzenleniyor. Geçici olarak buraya taşıyacağız. Halkımızın yoğun olarak kullandığı veznelerimizi de şehir içinde uygun noktalara koyuyoruz. Şu anki mevcut belediye hizmet binamızı da 31 Aralık gecesi kepçe vurarak yıkacağız. Böylece kent meydanı için de ilk kazma da vurulmuş olacak" dedi.
Belediye kentin çeşitli yerlerindeki panolara, belediye birimlerinin nerelerde hizmet verdiğini belirten afişler astı.
(AG-AH)

30.12.2012 14:36:50 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT