1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Oda ve Borsa Seçimleri Ertelendi

Oda ve Borsa Seçimleri Ertelendi

Oda ve Borsa Seçimleri Ertelendi
A+A-

Son günlerin en önemli gündem konularından biri olan VATSO seçimleri, dün yapılan bakanlar kurulu toplantısında flaş bir şekilde ertelendi.

 

Son günlerin en önemli gündem konularından biri olan VATSO seçimleri, dün yapılan bakanlar kurulu toplantısında flaş bir şekilde ertelendi. Van'da Mirza Nadiroğlu, Necdet Takva ve Feridun Irak'ın aday olduğu ve normal şartlarda Şubat-Mart ayında yapılması beklenen seçimler Mayıs ayına ertelendi.

 

Oda ve borsa seçimleri sürecinde flaş bir gelişme yaşandı, Önce Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na oda ve borsa seçimlerinin bir süre ertelenmesi talebinde bulundu. TOBB'dan bu konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, ''Yeni meslek gruplandırmalarına ilişkin Birliğimize yapılan itirazların sağlıklı bir şekilde değerlendirilmesini teminen, ilgili Bakanlığımız Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan oda ve borsa seçimlerinin makul bir süre ertelenmesi talebinde bulunulmuştur'' ifadelerine yer verildi.

 
MAYIS AYINA ERTELENDİ

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının sona ermesinin ardından yaptığı açıklamada TOBB seçimine ilişkin, toplantıda bir kararnamenin kabul edildiğini belirterek ''Birinci kademe seçimlerini Mayıs ayında, genel kurul seçimlerini de Ağustos ayına ertelenmesi konusunda bir Bakanlar Kurulu kararı kabul edildi ve Resmi Gazete'ye yayımlanmak üzere gönderildi. Yani Türkiye'de bu işi takip eden önemli bir kesim var, onlar bilmelidirler ki odalar borsalar birliği seçimlerinin Şubat ayının başında başlaması planlanan takvimi Mayıs ayına genel başkanlık ve diğer organların seçimi ise Ağustos ayına ertelenmiş oldu'' diye konuştu.
 
şehrivan
A+A-

HABERE YORUM KAT