1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Oda Başkanları İçin 2 Yıllık Ara 1 Yıla İndiriliyor

Oda Başkanları İçin 2 Yıllık Ara 1 Yıla İndiriliyor

Oda Başkanları İçin 2 Yıllık Ara 1 Yıla İndiriliyor
A+A-

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, "2 dönem başkanlık yapan başkanlar, şu anda 2 dönem ara vermek zorunda. Kanunda yapacağımız değişiklikle 2 dönem arayı 1 döneme indiriyoruz" dedi. Gazi Ünive

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, "2 dönem başkanlık yapan başkanlar, şu anda 2 dönem ara vermek zorunda. Kanunda yapacağımız değişiklikle 2 dönem arayı 1 döneme indiriyoruz" dedi.
Gazi Üniversitesi'nde düzenlenen "Suç Ekonomisi, Mücadele Yöntemleri ve Türkiye Değerlendirmesi" konulu panele katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, gazetecilerin TOBB seçimleri ile ilgili sorularını cevaplandırdı. Yaptığı açıklamanın yanlış anlaşıldığını belirten Bakan Yazıcı, "360 oda başkanı ile birlikte olduğumuz yemekte bir açıklama yaptım. Kanuna yeni bir madde ilave ettik, yanlış anlaşıldığını gördüm. Alkıştan da belliydi zaten, pek fazla alkışlamadılar, yanlış anladılar. Şuan ki duruma göre 5174 sayılı Kanun'da TSO'lar, borsa başkanları ve TOBB Başkanı 2 yıl başkanlık yaptıktan sonra 2 yıl ara vermedikten sonra yeniden oda başkanlığına aday olamıyor, düzenleme o. Ben dedim ki, '2 yıl ara vermeyi 1 yıla indiriyoruz." Bir kısmı orada '1 dönem başkanlık yapan ara verecek' diye anladılar. 2 dönem başkanlık yapan başkanlar, şu anda 2 dönem ara vermek zorunda. Kanunda yapacağımız değişiklikle 1 döneme indiriyoruz. Bunu bakan arkadaşlarla ve Başbakanımızla paylaştık, Meclis'e göndermek üzere olduğumuz kanuna bunu monte ettik" diye konuştu.
(DY-CC-Y)

09.01.2013 12:52:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT