1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Öcalan: İkinci aşamayı başlattık

Öcalan: İkinci aşamayı başlattık

Öcalan: İkinci aşamayı başlattık
A+A-

Dün İmralı\'ya giderek Abdullah Öcalan\'la görüşen BDP\'den ilk açıklama geldi. Açıklamada, Abdullah Öcalan\'ın mesajları yer aldı.

BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan’ın dün gerçekleştirdikleri İmralı ziyaretiyle ilgili beklenen açıklama geldi. 
 
Ada dönüşünde basın toplantısı yapılmamış ve bugün için yazılı bir açıklama yapılacağı duyurulmuştu; o açıklama sabahın erken saatlerinde geldi. 
 
Abdullah Öcalan ’ın BDP heyeti aracılığıyla kamuoyuna duyurduğu mesajda, devam eden çözüm sürecinde ikinci aşamaya geçildiği ve önerilerin devlete sunulduğu kaydedildi. 
 
Mesajda şunlar kaydedildi: 
"Ben şahsen sürecin her aşamasının şeffaf bir şekilde yürtülmesi taraftarıyım. Umarım devlet de ikinci aşamaya dair önerilerimizi değerlendirir. 
 
Yüzyıllık bir meseledir. Meselenin tarihi ve maddi olgulara dayanan gerçekleri vardır. Herkes ciddiyetle yaklaşsın. Bizim sunduğımzu öneriler Türkiye ’nin yüzde 90’ının çıkarınadır. 
 
Bazı güçleirn engellemelerine rağmen süreci ilerletmekte kararlıyım ve başarışlı olacağımıza inanıyorum. 
 
Olanaklaırm olursa her hafta kamuoyuna bilgilendirme yapmak istiyorum. İkinci aşamanın tartışmaları bundan sonra başlamıştır ve artık bu tartışmalara herkesin katkıda bulunması gerekir."
*Radikal
A+A-

HABERE YORUM KAT