1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Öcalan Hakkında Flaş Gelişme!

Öcalan Hakkında Flaş Gelişme!

Öcalan Hakkında Flaş Gelişme!
A+A-

Sağlık durumuna ilişkin HDP'liler tarafından iddiaların dile getirildiği Abdullah Öcalan'a Kurban Bayramı'nda ailesiyle görüş izni çıktı. Öcalan 14-18 Eylül tarihleri arasında kardeşi Mehmet Öcalan ile görüşebilecek.

Abdullah Öcalan'ın, 15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrasında sağlık durumuna ilişkin HDP'liler tarafından iddialar dile getirilmiş ve milletvekilleri tarafından açlık grevi başlatılmıştı. Öcalan'ın sağlık durumuyla ilgili iddiaları yalanlayan bir açıklamada bulunan Adalet Bakanlığı'ndan bir adım daha geldi. Bakanlık Kurban Bayramı'nda Öcalan'ın ailesiyle görüş yapmasına izin verdi.

Son olarak 28-29 Nisan'da bir heyetle görüşen ve o zamandan bu yana ailesiyle de görüş yapmasına izin verilmeyen Öcalan, 14-18 Eylül tarihleri arasında kardeşi Mehmet Öcalan ile görüşecek.

Adalet Bakanlığı cezaevlerinde Kurban Bayramı nedeniyle bu tarihler arasında tüm mahkumlara da aileleriyle açık görüş yapma imkanı veriyor. Bakanlık bu hamleyle bir anlamda HDP'nin Öcalan'ın sağlık durumuna ilişkin dile getirdiği iddialara da yanıt vermiş olacak.

Kaynak: CNN Türk

A+A-

HABERE YORUM KAT