1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Ersin Turan Karabük

Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Ersin Turan Karabük

Ocak Çalışan Gazeteciler Günü  Ersin Turan    Karabük
A+A-

Karabük Valisi İzzettin Küçük, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Karabük Valisi İzzettin Küçük, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak, basın kuruluşlarının, özellikle de yerel b

Karabük Valisi İzzettin Küçük, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.
Karabük Valisi İzzettin Küçük, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak, basın kuruluşlarının, özellikle de yerel basın kuruluşlarının ve çalışanlarının çeşitli imkansızlıklara ve güç koşullara rağmen yayınlandıkları kentlerde yaşayanların gözü ve kulağı olmaya devam ettiğini ifade etti. Vali Küçük, "10 Ocak gazeteciler için anlamlı ve önemli bir gündür. Çünkü 10 Ocak 1961 tarihinde 'Basın Mesleğinde Çalışanlarla Çalıştıranlar Arasındaki Münasebetlerin Tanzimi Hakkındaki Kanun' yürürlüğe girmiş ve bu kanun gazetecilerin çalışma haklarında önemli iyileştirmeler getirmiştir. İşte bu tarihten itibaren de 10 Ocak, ülkemizde 'Çalışan Gazeteciler Günü' olarak kutlanmaktadır. Basın, iletişimin temel taşlarından ve demokrasinin işlemesini sağlayan en önemli kurumlardan biri, bireylerin gerçekleri öğrenmesinde ve düşüncelerini ifade etmesinde etkili bir araçtır. Bu yönüyle basın bir kamu görevi yapmakta, bireylerin sorunlarını duyurarak kamuoyunun oluşmasına katkıda bulunmaktadır. Çeşitli imkansızlıklara ve güç koşullara rağmen yayınlandıkları kentlerde yaşayanların gözü ve kulağı olan yerel basın, hiç şüphesiz yaygın basının temel unsurudur. Türk basını, ülkemizin çağdaşlaşma sürecinde önemli görevler üstlenmiş ve üstlendiği görevleri yerine getirmiştir. Üstlendikleri görevi, tüm olumsuzluklara rağmen yerine getirmeye çalışan ve günün her saatinde göreve hazır bekleyen basın çalışanlarının, bu onurlu göreve yaraşır sosyal ve ekonomik koşullara sahip olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu duygu ve düşüncelerle, basın çalışanlarının sorunlarının çözülmesi umuduyla, başta ilimizdekiler olmak üzere tüm gazetecilerin bu anlamlı gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili de, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak, "Olayları, ilkeli yayıncılık anlayışının bir gereği olarak tarafsız bir şekilde halka aktarmak, basının başlıca görevi. Doğru ve zamanında bilgi almak da vatandaşın en doğal hakkıdır. Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşarak zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken, bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getiren gazeteci arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışından taviz vermeksizin yerine getirdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım" dedi.
(ET-ET-Y)

09.01.2013 16:46:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT