1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Obama'ya sarıldı müsteşar oldu

Obama'ya sarıldı müsteşar oldu

Obamaya sarıldı müsteşar oldu
A+A-

2011 yılında Norveç\'i temsilen katıldığı zirvede ABD Başkanı Barack Obama\'ya sarılarak haber olan Türk kızı Dilek Ayhan\'a Norveç\'teki yeni hükümette müsteşarlık görevi verildi.

 

2011 yılında Norveç'i temsilen katıldığı zirvede ABD Başkanı Barack Obama'ya sarılarak haber olan Türk kızı Dilek Ayhan'a Norveç'teki yeni hükümette müsteşarlık görevi verildi. Çarşamba günü göreve başlayan yeni hükümetin Başbakanı Sağ Partili Erna Solberg, Türk kızı Dilek'i Ticaret ve Sanayi Bakanlığı Müsteşarlığı'na atadı. 2007 yılında Alarga Kültürler Arası Kurumsal Yetkinlik Geliştirme Şirketi'ni kuran ve başına geçen Dilek Ayhan, ülkede Norveç Türk Girişimciler Derneği Başkanı olarak da biliniyor.
 
Kennedy'nin kızı Japonya elçisi
ABD Senatosu, Japonya Büyükelçisi görevine eski Başkan John Kennedy'nin kızı Caroline Kennedy'yi atadı. Caroline, ilk kadın Japonya elçisi oldu. Bu görev, Washington'un Tokyo ile ilişkilerinde diplomatik açıdan kilit konumda. Kennedy'nin adaylığı Senato'ya Temmuz'da Barack Obama tarafından sunuldu. Başarılı bir avukat ve bestseller bir kaç kitabın yazarı da olan Caroline Kennedy, 55 yaşında.
A+A-

HABERE YORUM KAT