1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. O Yarbay soruşturmalık oldu

O Yarbay soruşturmalık oldu

O Yarbay soruşturmalık oldu
A+A-

Şırnak'ta PKK ile girdiği çatışmada hayatını kaybeden Yüzbaşı Ali Alkan'ın cenazesinde yaptığı konuşma ile gündeme gelen ağabey Yarbay Mehmet Alkan hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.


25 Ağustos 2015Türkiye’nin gündemindeki isim Yarbay Mehmet Alkan hakkında Jandarma Genel Komutanlığı tarafından soruşturma başlatıldı. Alkan’la ilgili soruşturma başlatıldığını Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk bugün yayınlanan, “O yarbay aynen şunları söyledi” başlıklı yazısında soruşturmayı şöyle duyurdu:

“Nitekim iftiralar anında başladı. Yarbayın ‘PKK -HDP ağzıyla konuştuğunu’, ‘PKK sözcülüğü yaptığını’, ‘Fethullah Terör Örgütü mensubu olduğunu’ da öne sürdüler. Bu yalan, dolan, iftiralar bitmez. Daha buna yenileri eklenir. Bakarsınız komutanı sol örgütün mensubu gibi de gösterirler. Alevi olduğunu dile getirip saygısızca ifadeler kullanırlar.

Yaptığı açıklamalardan dolayı Jandarma Genel Komutanlığı, Yarbay Mehmet Alkan hakkında disiplin soruşturması başlattı. Tabii bunun sonucunda nasıl karar verilir bilemiyorum ama AKP’lilerin bu gelişmeyi yakından takip edeceğinden hiç kuşkunuz olmasın. Çünkü, AKP’nin aleyhine kim yazıyor, kim konuşuyorsa onların cezalandırılması için ellerinden geleni yapıyor, devlet imkanlarını da sonuna kadar kullanıyorlar.”

Öztürk ayrıca Yarbay’la görüştüğünü de belirterek acılı ağabeyin kendisi hakkında söylenenler için, “Hepsini Allah’a havale ediyorum. Başka ne diyeyim?” dediğini belirtti. Disiplin soruşturması sorusuna da Yarbay’ın cevabı, “Neye karar verirler bilemiyorum” şeklinde oldu.

Alkan ailesi: Mezheplere saygısızlık yapılıyor
Şehit kardeşinin cenaze törenindeki haykırışıyla Türkiye’nin gündemine oturan Yarbay Mehmet Alkan’ın ailesi, sosyal medyadaki linç hareketi için hukuki takip başlattıklarını açıkladı. Sünni olduklarını söyleyen aile, olayların acılı yarbaya aktarılmadığını bildirdi. (Sözcü, Cumhuriyet)

A+A-

HABERE YORUM KAT